Справу мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей – закрили. Суддя полтавського райсуду, де відбувався розгляд, аргументував таке рішення тим, що прокурори начебто систематично ігнорують судові слухання. У Генпрокуратурі не забарилися і заявили, що оскаржуватимуть цю ухвалу.
Майже три з половиною роки в Київському районному суді міста Полтава намагалися вирішити, чи причетний Геннадій Кернес до викрадення і побиття двох активістів Революції Гідності наприкінці січня 2014 року. Цього з'ясувати не встигли, але суддя Андрій Антонов закрив справу.
"Грубе порушення закону. А саме: неявка сторони обвинувачення, прокурорів, потерпілих та їхніх представників – 7 разів на судові дебати – суд визнає як відмову від обвинувачення. А тому – кримінальне провадження підлягає закриттю", – заявив суддя Антонов.
"Думала, мене вже нічим не можна здивувати, але це рішення здивувало, і дуже сильно...", – прокоментувала вирок судді заступник генпрокурора Анжела Стрижевська.
У Генеральній прокуратурі оперативно зібрали брифінг, щоб висловити своє обурення. Тут кажуть, що саме тоді, коли полтавський суд призначив судові дебати – обидва прокурори хворіли. І мають лікарняні. Тому прокурори вже готують апеляцію на рішення судді Антонова.
"Чи є воно законним? Звичайно, що ні. І незаконність його ми будемо доводити відповідними апеляційними скаргами, які готуємо на сьогодні. Коли відбулося останнє судове засідання, і воно було призначене на 2-е, а потім – на 4-е липня, були заяви прокурорів, ми їх скерували до суду, – про те, що ми просимо відкласти судове засідання у зв'язку з перебуванням прокурорів на лікарняному. Один – з 4 липня по 6 липня. Другий – з 4 липня по 11 липня", – пояснила Стрижевська.
Крім того, у ГПУ таке рішення полтавського суду називають завідомо неправосудним.
Не задоволений ухвалою судді Антонова і сам Геннадій Кернес.
"Я очікував на виправдальний вирок", – заявив Кернес.
Також і його адвокат.
"Мала бути якась ухвала, яка констатувала б фактично заблоковане судове провадження за кримінальним провадженням. Це, на мою думку, було б досить несправедливо. Або рішення щодо констатації факту відмови від обвинувачення. Я очікував таке клопотання, бо особисто заявляв таку пропозицію", – пояснив адвокат Кернеса Андрій Циганков.
Від квітня 2015 року, коли Київський райсуд Полтави почав розглядати справу, багато чого змінилося, каже Сергій Ряполов. Він – один із потерпілих у справі харківського мера.
"Під час суду один свідок помер зі сторони звинувачення. Другий – зник безвісти, він був зі сторони Кернеса. Єдиний з команди Кернеса, хто дав правдиві показання, на сьогодні він зник, на жаль, його покази на досудовому не можуть розглядати за новим законом", – каже потерпілий.
Апеляційну скаргу на рішення судді Антонова про закриття справи Кернеса за законом можна подати протягом тижня.
Максим Волобоєв, Анна Мірошниченко, "5 канал"