Генеральна асамблея ООН триває нині у Нью-Йорку. Сьогодні слово матимуть представники близько 40 держав. Говоритимуть переважно про ліквідацію ядерної зброї, подолання міграційної кризи, протидію агресії. Увечері з промовою виступатиме Президент України. У Нью-Йорку працює спеціальний кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.
Триває другий день активних дебатів на 73-й ГА ООН. О 22-й за Києвом тут очікують виступ Президента України Петра Порошенка. Втім, про нашу державу вже згадували й лідери інших країн. Вчора на головному майданчику Організації Об'єднаних Націй про Україну говорив президент Туреччини Таїп Ердоган, сьогодні – згадувала у своїй промові глава Естонії Керсті Кальюлайд.
"Ми повинні чесно говорити про наші проблеми. Агресію слід називати агресією, війну – війною, а окупацію – окупацією. Не важливо, де це відбувається – в Африці чи Європі. Я глибоко схвильована тими стражданнями, які нам приносять війни і конфлікти. Це і тимчасові переселенці – жінки й діти – на окупованому Сході України. Або ж той факт, що через окупацію Грузія не може повноправно брати участь у тих подіях демократичного світу, які допомагають процвітати іншим країнам", – наголосила президент Естонії.
Окрім основного майданчику – так званої Зеленої зали – зустрічі на найвищому рівні відбуваються і у форматі тет-а-тет. Серед таких варто відзначити переговори Петра Порошенка з Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем, а також із президентом Туреччини. Відбулася зустріч і зі спецпредставником Держдепу США Куртом Волкером.
Кореспондентам "5 каналу" вдалося поспілкуватися із вітчизняним міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, який паралельно з Президентом проводить зустрічі – таких відбулося вже близько 30. Зокрема чільник МЗС поговорив із угорським колегою – журналістам переповів, що Україна та Угорщина, на жаль, мають різні погляди на законодавство та на проблеми українців угорського походження.
Між тим, переповів він і деякі деталі майбутнього виступу Петра Порошенка: "Одна тема, глобально важлива, – це реформа ООН. Ви тут перебуваєте, бачите ефективність цієї організації, бачите ефективність Ради Безпеки. Я на зустрічах зі своїми колегами, а їх було 30+, завжди згадував, що без реформи ООН ми поступово йдемо, і я не боюся це сказати, до декадансу Об'єднаних Націй. Через статус Росії в Радбезі ми не можемо її звинуватити у прямій збройні агресії проти України… Звичайно, Президент говоритиме про миротворчість, про ситуацію в окупованому Криму та на Донбасі, про Азов. Звичайно, він говоритиме не тільки про збройну агресію, а й про гібридну агресію Росії".
Наостанок варто згадати, що Україна спільно з міжнародними партнерами в рамках 73-ї Генеральної асамблеї ООН готує дві резолюції – з питань миротворчості та з питань анексії Криму.
Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО















