Генасамблея ООН Гутерріш
Генасамблея ООН Гутерріш Скріншот відео

Верхівка демократичного світу: репортаж із відкриття 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку

Вперше питання окупованих агресором територій українського Сходу обговорюватимуть на офіційному рівні

Об'єднання заради миру і протистояння сучасним загрозам – головна ідея політичних дебатів у Нью-Йорку. Там триває 73-тя сесія Генеральної асамблеї ООН. Впродовж трьох днів дискутуватимуть керівники країн-членів Організації Об'єднаних Націй. Українську делегацію очолює Президент Петро Порошенко, його виступ очікується сьогодні, 26 вересня, ввечері. Однак українська тематика вже обговорювалася на сесії з питань миротворчості. Подробиці розповість Ірина Герасимова з Нью-Йорка.

Злива і затори. Так зустрів Нью-Йорк учасників дебатів Генасамблеї. Через кортежі лідерів країн, які з’їжджаються на головний майданчик дискусій – вулиці міста в заторах.

Відкриває Генасабмлею, зокрема, й американський президент. Для того, щоб господар Білого дому потрапив до приміщення Організації Об’єднаних Націй перекрили половину Нью-Йорка. Але місцеві мешканці до цього вже звикли.

Почекати, замість дискутувати з поліцією, – кращий вихід із ситуації, яка трапляється на вулицях міста кожного вересня під час проведення Генасамблеї. Цього разу чекати довелося і учасникам дебатів – Трампа, який спізнився на свій виступ.

У своєму виступі Дональд Трамп закликав демократичний світ бойкотувати Іран, але жодним чином не критикував дії Росії в Сирії чи в Україні. Хоча напередодні Сполучені Штати розширили санкції проти російський компаній.

Трамп
ТрампСкріншот відео

Натомість керівник Білого дому згадує Кремль у темі газовій. Застерігає Німецький уряд не продовжувати будівництво газпромівського трубопроводу "Північний Потік-2". Інакше енергетична незалежність Європи, а тим паче Німеччини опиниться під загрозою.

Скріншот відео

"Якщо держава покладатиметься лише на одного іноземного постачальника газу, то їй загрожує шантаж і здирництво через надзвичайно високі ціни на пальне. Ось чому ми схвалюємо зусилля низки європейських держав, які роблять все, щоб стати енергетично незалежними від Росії. До прикладу, Польща, яка ініціювала побудову газогону дном Балтійського моря. Німеччина стане цілковито залежною від російської енергії, якщо негайно не змінить свій курс", – заявив Трамп.

Генерального секретаря, натомість, більше турбує тероризм і зброя масового знищення. Сучасні ризики можуть привести до Третьої світової війни, йдеться у виступі господаря Генасабмлеї. Щоб протистояти загрозам, Антоніо Гутерреш радить об’єднуватися.

Гутерреш на Генасамблеї
Гутерреш на ГенасамблеїСкріншот відео

"Колишній Генеральний секретар ООН – Коффі Аннан – казав: "У нас в усіх спільна доля. І ми зможемо її витримати лише, якщо разом дивитимемося їй у вічі. Ось для чого нам потрібна Організація Об'єднаних Націй". А я хочу додати, що наше майбутнє полягає в солідарності. Ми повинні відбудувати втрачену довіру, відновити спільні багатосторонні проекти й забезпечити гідність усім і кожному, зокрема", – заявив Гутерреш.

Тему миру продовжує у своєму виступі і президент Франції. ООН, яка з кожним роком втрачає вплив на миротворчі процеси, і це визнають її члени, має діяти більш рішуче. Щоб забезпечити те, заради чого була створена.

"Нині кожен народ вимагає суверенітету на міжнародній арені. Водночас, це потребує багатосторонньої міжнародної співпраці й відданості всіх країн. Найбільшим викликом завжди було забезпечення миру. У ХХІ столітті ми повинні здобувати перемоги завдяки співробітництву. Лише завдяки йому ми зможемо вирішувати критичні питання. Я вірю не у глобалізм, а у спільні цінності. Це саме те, чим ми маємо керуватися", – переконаний Макрон.

Скріншот відео

На дієвість ООН розраховує й Україна. Вперше питання окупованих агресором територій українського Сходу обговорюватимуть на офіційному рівні. Його внесли в порядок денний. Ідея миротворчої місії, яку Україна озвучила на раді безпеки ООН ще три роки тому, цього разу звучить на основному майданчику.

"Кількість жертв у зв'язку з конфліктом в Україні на сьогодні становить понад 35 000, зокрема понад 10 000 осіб загинули. Кількість вимушених переселенців перевищує 1,5 мільйона. Це може виглядати як ще одна суха статистика, але для мене та українців це шрами на самому серці. Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція ООН може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Не існує кращого способу, щоб змусити Росію добросовісно виконувати Мінські угоди", – заявив Президент України Петро Порошенко.

Скріншот відео

Головна перешкода миротворчої місії на українському Сході – Росія. Вона блокує це питання на всіх рівнях. Завдання офіційного Києва – як в односторонніх зустрічах, так і публічних виступах – переконати союзників, що без блакитних шоломів миру в Україні не буде.

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також:

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання Кабміну щодо реформи держзакупівель ліків – відео
Наступний матеріал
Рекордні суми – на "оборонку": Бірюков пояснив, на що витрачають бюджетні мільярди
Loading...
Україна чекає від США на рівні комітету Конгресу рішення про визнання Голодомору геноцидом

Україна чекає від США на рівні комітету Конгресу рішення про визнання Голодомору геноцидом

Заступник генпрокурора США збирався таємно записати Трампа на диктофон і відсторонити його від посади – NYT

Заступник генпрокурора США збирався таємно записати Трампа на диктофон і відсторонити його від посади – NYT

Трамп виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" – Дуда

Трамп виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" – Дуда

Дуда запропонував створити в Польщі постійну військову базу США – "Форт Трамп"

Дуда запропонував створити в Польщі постійну військову базу США – "Форт Трамп"

Офіційно: США розсекретять частину документів стосовно втручання РФ у вибори

Офіційно: США розсекретять частину документів стосовно втручання РФ у вибори

Порушення Росією релігійної свободи обговорили Президент України та посол США з особливих доручень

Порушення Росією релігійної свободи обговорили Президент України та посол США з особливих доручень