Анджей Дуда і Дональд Трамп
Анджей Дуда і Дональд Трамп Twitter / Donald J. Trump

Дуда запропонував створити в Польщі постійну військову базу США – "Форт Трамп"

За підсумками зустрічі у Вашингтоні американський та польський президенти підписали угоду про стратегічне партнерство

Питання енергетичної безпеки та військової співпраці обговорили президенти Польщі та Сполучених Штатів Америки. Говорили у Білому домі, в межах візиту Анджея Дуди до Вашингтона, передає "5 канал".

Дональд Трамп підкреслив важливість розміщення ракетних комплексів "Патріот" на території Польщі. За його словами, це необхідно для захисту польських кордонів. Анджей Дуда, при цьому, наголосив – постійна дислокація американських військовослужбовців у Польщі відповідає національним інтересам як Варшави, так і Вашингтона.

Президент Польщі навіть попросив США про розміщення постійної американської військової бази, запропонувавши назвати її "Форт Трамп".

За словами польського лідера, Москва роками нарощувала свою військову присутність у регіоні. Дуда згадав про агресивні дії Росії, зокрема у Грузії та Україні. На підсумковій прес-конференції польський президент також наголосив, що газогін "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці Європи, адже його будівництво може означати домінування Росії у енергетичному секторі.

За підсумками зустрічі американський та польський президенти підписали угоду про стратегічне партнерство.

"Це інвестиція, що загрожує енергетичній стабільності Європи, і загрожує енергетичній безпеці Польщі. Тут йдеться про ймовірність російського домінування. Згадайте, як Росія говорила про будівництво чергових "Північного потоку-3" чи "Північного потоку-4". І в цьому небезпека абсолютного російського домінування, якщо йдеться про постачання газу. Які наслідки такого домінування – ми кілька років тому переконалися в Україні. Раптове припинення постачання газу, очевидно не має нічого спільного з економічними чинниками і пов'язане лише і винятково з політичним шантажем. І це факт", – заявив Дуда.

"Президент Дуда і я погодилися зміцнювати зв'язки між нашими країнами у галузях енергетики та оборони. Посилювати співробітництво в галузі військових відносин та розвідки, протиракетної оборони, технологій та підготовки кадрів. Це необхідно для безпеки польських кордонів. Росія несе загрозу порядку в Східній Європі. Вона поводиться агресивно і вирішує питання лише силою", – додав Трамп.

Попередній матеріал
Наєв повідомив, від чого залежить перемога України у війні на Донбасі
Наступний матеріал
Авіаносна ударна група ВМС США увійшла в акваторію Середземного моря
Loading...

Офіційно: США розсекретять частину документів стосовно втручання РФ у вибори

"Зроблять величезну гуманітарну помилку": Трамп жорстко попередив Путіна стосовно Сирії

Трамп звинуватив Twitter, Facebook і Google у несправедливому ставленні до консерваторів та республіканців

Трамп зневажливо ставиться до правди – екс-президент США

Трамп таки вшанував пам'ять сенатора Маккейна: доручив приспустити прапори

Крісло Маккейна в сенаті може зайняти його вдова Сінді