president.gov.ua

Візит Анджея Дуди до Харкова і зустріч із Петром Порошенком – великий підсумковий сюжет

Досі у відносинах між обома країнами напруження через плюндрування українських пам'ятників у Польщі та заборони на проведення ексгумацій у місцях поховань.

Історія не має впливати на сучасні українсько-польські відносини. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою в Харкові. Крім історії, обговорювали і сучасність – двосторонні стосунки, військову, прикордонну та економічну співпрацю.

Спільну поїздку до Харкова президенти Петро Порошенко та Анджей Дуда розпочинають із данини пам'яті спільній історії – відвідують Меморіал жертвам тоталітаризму. Тут 75 братських могил. В 60-ти – поховані громадяни колишнього СРСР, які стали жертвами НКВС, та 15 – в яких поховані розстріляні полонені польські офіцери.

Питання історії – одне з головних і під час офіційних переговорів. Досі у відносинах між обома країнами напруження через плюндрування українських пам'ятників у Польщі та заборони на проведення ексгумацій у місцях поховань. Лідери двох країн домовилися його скасувати.

Відповідаючи на запитання щодо відновлення на території Польщі українських пам'ятників, які були зруйновані в останні роки, Анджей Дуда каже: "Мають бути проведені дослідження, має відбутися ексгумація. Треба встановити, чи в цьому місці є могили, хто в цих могилах спочиває. Для того, щоб можна було це місце означити як могилу, приналежну комусь, хто загинув в боротьбі. Встановити його прізвище і ім'я, дату народження і смерті, а це потребує досліджень. І так увічнити тих, хто поліг чи загинув.

"Будь-яка руйнація пам'ятників є вандалізмом і те, що відбувається з українського боку, будь-які акти проти пам'ятників – вони будуть відбудовані місцевою владою або вже відбудовані. Ми маємо знайти історичну правду, запустити процес ексгумації… Від історичних конфліктів між Україною та Польщею виграє одна сторона. І це не Україна, не Польща, а Росія", – відповідає йому Петро Порошенко.

У подоланні російської агресії проти України лідери обох країн солідарні. Офіційна Варшава підкреслює – підтримує саме український варіант можливої миротворчої місії на сході України.

"Ми рішучі прихильники того, щоб це була мирна місія абсолютно за всіма стандартами, передбаченими для цього. Щоб ця місія не обмежувалася винятково захистом представників ОБСЄ, але щоб це була справжня мирна місія, яка діятиме на всій цій території", – наголошує президент Польщі.

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Натомість спільний кордон – домовилися робити прозорішим і зручнішим для громадян. "Ми домовилися, наприклад, на міжурядовому рівні, що ми запроваджуємо спільний митний контроль як ефективний засіб боротьби з корупцією і контрабандою. І чим швидше ми це зробимо, тим краще. Це спрощуватиме запровадження безвізового режиму, встановлення контактів між людьми", – зазначив Порошенко.

Оксана Нечепоренко. В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Видовищний флешмоб: одразу 20 хорів з усієї України заспівали "Щедрика" у Вінниці
Наступний матеріал
Журналіст: "Для Польщі Україна – це Галичина, а далі її нема"
Loading...

Чи зуміють Варшава та Київ зберегти відносини, не дійшовши згоди щодо найсуперечливіших подій – "Час. Підсумки дня"

Смертельна ДТП у Харкові: Дронов попросив "швидку", суд пішов на перерву

Дуда заявив, що Польща має чітку позицію щодо миротворців ООН на Донбасі

Суд продовжив арешт водійці Lexus Олені Зайцевій

Зустріч Порошенка і Дуди з представниками ЗМІ – відео

Президенти України та Польщі проводять переговори віч-на-віч – відео