Одразу 20 хорів заспівали "Щедрика" у Вінниці
Одразу 20 хорів заспівали "Щедрика" у Вінниці 5 канал

Видовищний флешмоб: одразу 20 хорів з усієї України заспівали "Щедрика" у Вінниці

Співали "Щедрик" на музику, яку написав Микола Леонтович, під час фестивалю хорового співу, присвяченого 140-річчю народження композитора

"Щедрик" єднає Україну. Зо два десятки хорів із різних регіонів просто неба у Вінниці заспівали найвідомішу у світі українську різдвяну пісню. Флешмоб провели з нагоди 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича, який створив найпопулярнішу версію легендарного фольклорного твору. Надихалася Різдвом і знімальна група "5 каналу".

Найвідомішу в світі українську народну різдвяну пісню заспівали у Вінниці 20 хорів. Аби взяти участь у флешмобі, співаки долали сотні кілометрів з різних куточків країни. Співали "Щедрик" на музику, яку написав Микола Леонтович, під час фестивалю хорового співу, присвяченого 140-річчю від народження вінницького композитора.

"Весь світ знає "Щедрика", а ніхто не знає, що він народився в нас на Вінниччині, і тут працював у багатьох містечках і селах. Для нас він – людина вищого польоту", – наголошує начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський.

Як додає керівник студентського хору Харківської державної академії культури В'ячеслав Бойко: "У світовому масштабі – це як Бах, український. Для нас це – справді гордість… Це ж така інтернаціональна пісня – "Щедрик", її співають по всьому світу".

За три дні фестивалю хори виконали понад сотню народних пісень в обробці Миколи Леонтовича. "Крім Леонтовича нічого не виконується. Тут оригінальні твори, твори з опер і обробки. Це все – спадщина композитора, якої ще ніхто не чув. Це все не таке відоме, але таке співоче, таке рідне, таке українське", – запевняє організатор флешмобу Ольга Бабошина.

Фіналом хорового фестивалю став тригодинний гала-концерт за участю 40 аматорських та професійних колективів. 1,5 тис. хористів встановили національний рекорд із наймасовішого співу.

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Дві години без перерви: фоторепортаж з концерту "Піккардійської терції" у Києві на честь 25-річного ювілею

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
One Planet Summit в Парижі: активістка створила сукню із блакитних чоловічків
Наступний матеріал
Візит Анджея Дуди до Харкова і зустріч із Петром Порошенком – великий підсумковий сюжет
Loading...

"ЗА ЧАЙ.COM": легенда української естради Іван Попович в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": один з "Братів Гадюкіних" – Ігор Мельничук ("Ковбаса") в ефірі "5 каналу"

"Збуджені від побаченого": у Ліоні відкрили видовищний фестиваль світла – ФОТО

Найпопулярніші в Світі: YouTube назвав топ-10 музичних кліпів 2017

Подвійне свято і творча відповідь на обстріл: репортаж з позицій на Луганщині

"Навчився по інтернету": Школяр із Дніпра підкорив Німеччину своїм талантом