Володимир Єльченко в ООН
Володимир Єльченко в ООН 5 канал

У Нью-Йорку стартувала 73 сесія Генасамблеї ООН: уперше говоритимуть про ОРДЛО та Крим

Для делегації з України, яку очолює Президент, офіційні зустрічі стартують у вівторок – цього ж дня відбудеться сесія з питань миротворчості

Другий тиждень 73-ї сесії Генасамблеї ООН стартував у Нью-Йорку. Вперше на Генасамблеї обговорюватимуть окуповані території українського сходу й анексованого Криму – питання внесене до порядку денного. Українська делегація на чолі з Президентом прибуде сьогодні ж. А післязавтра Петро Порошенко матиме виступ. Сюжет "5 каналу" з Нью-Йорка:

Нью-Йорк традиційно о цій порі збирає лідерів країн на сесію Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Цього року – вже 73-тю. Проблеми екології, торгівлі людьми, біженців, боротьби з тероризмом – вже традиційні питання порядку денного. Але в останні роки до переліку додалося ще й питання збройних конфліктів.

Починаючи з 2014 року, Україна на всіх можливих майданчиках розповідає, як воно – бути сусідом агресора, себто Російської Федерації. І от уперше, саме цього року, на офіційному рівні Генасамблеї обговорюватимуть питання окупованих територій українського сходу й анексованого Криму. Його вже внесли до порядку денного, адже Київ вважає, що мінський процес необхідно виводити на вищий рівень обговорення.

"Нам треба просто переносити цей майданчик з Мінська в якусь іншу столицю. При всій моїй повазі до білоруської дипломатії, але я не можу такої позиції зрозуміти, – про яку нейтральність йдеться? І хай вони на нас не ображаються, але факти – на табло Генеральної Асамблеї. Розмови розмовами, а тут є результат. Вони просто хронічно голосують проти будь-яких наших ідей, проти будь-яких наших пропозицій, навіть які не стосується конфлікту з Росією", – вважає постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Однозначної позиції щодо Росії у стінах ООН не було ніколи. Адже кремлівське лобі працює досить потужно. Проте лідери Євросоюзу та Сполучені Штати в питанні російського-української війни традиційно – на боці Києва. Такою ж буде позиція Білого дому і в дискусіях цього тижня. Її анонсував держсекретар США в інтерв'ю одному з місцевих телеканалів.

"Я тісно співпрацював із ними у питанні боротьби з тероризмом. Є багато інших місць у світі, де наші інтереси збігаються, чого не можна сказати про цінності. В цьому плані Росія дуже сильно відрізняється від нас. Вона не надає сприяння в Україні та Сирії", – зазначив Майк Помпео.

Для делегації з України, яку очолює Президент, офіційні зустрічі стартують у вівторок. Цього ж дня відбудеться сесія з питань миротворчості. На ній порушуватимуть проблему окупованих територій сходу. Ідею залучення блакитних шоломів на російсько-українському кордоні та по всій території ОРДЛО, яку Україна озвучила ще три роки тому, а Кремль – ретельно блокує, Київ просуватиме й тепер. І сподіватиметься схилити на свій бік максимальну кількість союзників. Тож далі буде.

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Угорщина виторговує в РФ певні преференції – Гопко
Наступний матеріал
"БлогПост": Особливості передвиборного піару

У Сімферополі на волю вийшов кримськотатарський активіст Марлен Мустафаєв

"Це вже не сірчана кислота": Тимчук розповів про те, як труять населення Криму

Вимагали стати на коліна: Балуха у сімферопольському СІЗО сильно побили

У МінТОТ спростували головну "відмазку" окупантів щодо хімічних викидів у Криму

"Хімічна атака" у Криму: у Мін'юсті пояснили, чому окремого позову до ЄСПЛ не буде

На Росії вигадали нову байку: "Річка Дніпро – не українська власність"