Вадим Черниш 5 канал

У МінТОТ спростували головну "відмазку" окупантів щодо хімічних викидів у Криму

Українські урядовці звернули увагу на нелогічність заяв окупаційної влади півострова

Джерелом викидів на заводі "Кримський титан" не є кислотний накопичувач, як про це заявляє окупаційна влада. Про це свідчать результати досліджень, заявив очільник МінТОТ Вадим Черниш на брифінгу 13 вересня, передає "Укрінформ".

"Усі ці розмови про те, що причина – в кислотному накопичувачі, і тому "дайте воду", на нашу думку, – безпідставні твердження. Наші дослідження не показують, що джерелом є кислотний накопичувач", заявив він.

Крім того, міністр уточнив: на відміну від виробничого цеху, кислотний накопичувач не нагрівається до температури у 200 градусів, а речовини, які є в повітрі, не характерні для процесу випаровування в накопичувачі.

Також Черниш звернув увагу на нелогічність заяв окупаційної влади півострова: категорична відмова оголосити результати досліджень і, водночас, однозначна позиція щодо джерела викидів, на думку міністра, є своєрідним "роздвоєнням особистості".

"Ще раз наголошую – нічого простішого нема, ніж зупинити роботу небезпечного підприємства", – зауважив глава МінТОТ.

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі поскаржилися, що метал іржавіє буквально на очах, на деревах жовкне та опадає листя, шкіра на відкритих ділянках тіла пече і важко дихати.

З анексованого Криму на материкову Україну через погіршення стану здоров'я приїхали 46 осіб. У МінТОТ наголосили, що потреби в евакуації населення з Херсонщини немає. При цьому, з Армянська вивезли всіх дітей шкільного і дошкільного віку

Дивіться також фотогалерею: 

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стало відомо, які авіакомпанії зайдуть до України в жовтні
Наступний матеріал
Кашель, нежить і подразнення слизових оболонок: як впливають на здоров’я хімічні викиди з "Титану"