Курт Волкер на YES-2018
Курт Волкер на YES-2018 5 канал

YES Ukraine-2018: Волкер розповів, хто має витіснити військових РФ з українського сходу

Сполучені Штати бачать позитивний ефект від запровадження санкцій проти РФ і пропонують рухатися далі

У рамках 15-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в столиці завершилася дискусія, учасники якої обговорювали, як відновити мир та безпеку в Україні, насамперед – на українському сході. Участь у ній взяли, зокрема, спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер та очільник МЗС України Павло Клімкін.

На заході побувала і кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Як розповів Курт Волкера наразі вже є механізм, який стримує Російську Федерацію – це санкції. Попри всі заяви Кремля, санкції істотно вдарили по економіці агресора. Сполучені Штати пропонують рухатися далі та підтримати ініціативу запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Саме "блакитні шоломи", на думку Волкера, мають витіснити й замінити російських солдатів на українському сході.

"Ми застрягли в Мінському процесі, де, з одного боку, говорили про політичні кроки, які повинна вжити Україна: спеціальний статус, амністія, місцеві вибори, але фізично неможливо впровадити ці кроки без того, щоб на місці був встановлений відповідний рівень безпеки. Не можуть проводитися вибори, коли це окупована територія. Тому ми запропонували такий шлях – під мандатом ООН миротворчий контингент має замінити російські сили та створити "зону безпеки" в цьому регіоні", – наголосив Волкер.

Натомість міністр закордонних справ України наполягав: жодних компромісів з агресором бути не може.

"Питання не в Мінських угодах, це не компроміс, це дуже високі ставки. Йдеться не про Донбас, а про країну – таке моє бачення. Це питання, яке є сенсом нашого існування. Жодних компромісів не може бути", – переконаний очільник МЗС України.

Повну версію дискусії "Майбутнє України та Східної Європи – без сфер впливу та конфліктних зон" за участі Волкера та Клімкіна дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Курт Волкер, Павло Клімкін на YES Ukraine-2018: "Майбутнє України та Східної Європи" – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Loading...