Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін: Угорський консул на Закарпатті не залишиться в Україні

  19 вересня ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України у консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів

  Консул Угорщини, який фігурує на відео з роздачею українцям угорських паспортів у Береговому Закарпатської області, не залишиться в Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі "Радіо НВ".

  "Я думаю, є дві опції: або угорці його (консула – ред.) просто забирають, чітко визнаючи, що він робив, і це найбільш конструктивний сценарій, і я готовий запропонувати цей момент пану Сійярто, або він поїде до Будапешта сам", – наголосив Клімкін. 

  Очільник МЗС України додав, що його колега Петер Сійярто своєю заявою напередодні опосередковано визнав, що відео з Берегового автентичне. Міністр також зазначив, що планує зустрітися з міністром закордонних справ Угорщини Сійярто в Нью-Йорку 26 вересня, щоб обговорити ситуацію з роздачею угорських паспортів громадянам України на Закарпатті.

  Як повідомляв 5.UA, раніше ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України до ЄС. 

  Попередній матеріал
  Чому Тимошенко та її фракція проігнорували презентацію проекту Бюджету-2019 – відео
  Наступний матеріал
  "Мав сильну громадянську позицію": в останню путь провели гранатометника Ткачова на Черкащині

  Угорщина видає свої паспорти не тільки на території України – політексперт

  Клімкін – на заяви очільника МЗС Угорщини: "Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув"

  Курт Волкер, Павло Клімкін на YES Ukraine-2018: "Майбутнє України та Східної Європи" – відео

  Клімкін розповів, як Україна має реагувати на провокації РФ в Азовському

  Клімкін повідомив, що Україна перегляне всю договірно-правову базу з РФ

  Клімкін: Угорщина пішла на поступки і змінить назву посади уповноваженого по Закарпаттю