Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін: На Закарпатті Угорщина порушила Віденську конвенцію

Чільник МЗС наголосив, що головна проблема у скандальному відео з паспортами – це навіть не сама роздача громадянства

Роздача угорського громадянства на українському Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. Про це заявив вітчизняний міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі "1+1".

"Роздача громадянства сама по собі заборонена Віденською конвенцією про консульські зносини. Те, що ми дозволяємо, вони і мають робити на нашій території. Це виклик нашій національній безпеці", – зазначив Клімкін.

Він додав: "Але коли консул каже, що ти там це приховуй під столом, такий паспорт там показуй, а такий там – це насправді якоюсь мірою намагання познущатися, але і над самим собою".

За словами урядовця, заклик генерального консула Угорщини у Береговому до українців угорського походження приховувати угорський паспорт від української влади є "маніпуляцією".

"Це реально заклик до порушення нашого законодавства на нашій території і маніпуляція. Багато хто думає, що проблема в цьому відео – тільки роздача громадянства. Проблема і в цьому заклику", – наголосив Клімкін.

Чільник зовнішньополітичного відомства резюмував, що на Закарпатті, на превеликий жаль, "замало України": "А як вам у Береговому годинничок із угорським часом, середньоєвропейським? А школярі, які у принципі розуміють "Добрий ранок", а після цього нічого не зрозуміють? Насправді це і наше завдання. Там замало України. Там реально замало України".

Попередній матеріал
Діяльність у Криму: МінТОТ має намір запровадити санкції проти п’яти хімкомпаній
Наступний матеріал
Ізраїль надав РФ результати розслідування стосовно збитого літака Іл-20