Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

За справу взялася СБУ: Луценко про угорські паспорти для українців

З подвійним громадянством ситуація однозначна – порушники мають бути покарані

Служба безпеки України розпочала розслідування випадків видачі мешканцям Закарпаття угорських паспортів. Про таке повідомив Генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу 27 вересня, передає "112 Україна".

"Кримінальне провадження відкрито, веде СБУ", – відповів він на питання журналістів.

Генеральний прокурор наголосив, що з подвійним громадянством ситуація однозначна – за таке правопорушення кожен має понести відповідальність. Як приклад, Луценко пригадав історію з нардепом-втікачем Андрієм Артеменком. Чоловіка позбавили українського громадянства після виявлення у нього ще одного паспорта.

"Якщо в ході слідства СБУ будуть встановлені такі випадки стосовно інших осіб, будь-яких – міських голів, чільників ОДА, міністрів, пенсіонерів, військовослужбовців, – дія буде така саме. Позбавлення українського громадянства", – заявив Луценко.

Як повідомляв 5.UA, 10 вересня 2018 року ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про одержання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. 

Попередній матеріал
Угорщина відповіла погрозами на наміри України вислати консула
Наступний матеріал
Осінній призов на строкову службу до ЗСУ: брифінг – відео
Loading...