Будівля Верховної Ради
Будівля Верховної Ради Depositphotos

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Крім спрощеної процедури отримання дозволу на проживання, за документом воїни-іноземці також не можуть бути випроваджені з України

Народні депутати підтримали законопроект, котрий спростить отримання українського громадянства воїнам-іноземцям, які воювали на сході. За відповідний документ у першому читанні проголосували 252 парламентарії.

Йдеться про зміни до закону "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства". Також документ передбачає спрощену процедура видачі дозволів на тимчасове проживання в Україні іноземцям на той час, поки вони беруть участь в Операції Об'єднаних сил. Крім цього, згідно з документом, воїни-іноземці без громадянства не можуть бути випроваджені з України.

"Це, фактично, мораторій на екстрадицію в Росію. З простої причини, ми з вами розуміємо, що ці люди там стануть бранцями або політичними в'язнями, цим людям загрожують тортури, багаторічне ув'язнення. Повторення жахливої ситуації з Тумгоєвим просто неможливе за цим законопроектом", – зазначив позафракційний нардеп Андрій Білецький.

Проголосувати відповідний документ від депутатів вимагали й активісти. Вони прийшли під стіни парламенту. Зібралися близько 300 осіб. Переконували народних обранців змінити правила отримання громадянства іноземцями, які нині боронять Україну на сході. Таких, за словами організаторів, зараз майже 1,5 тис. Акція відбулася спокійно. Минулося без провокацій та сутичок.

Шини, крики, "коктейль Молотова": як минули "ветеранські" сутички під ВР – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На новому чемпіонському боксерському поясі WBC з'явився прапор України
Наступний матеріал
У штабі розповіли, що змінилося після появи бойових кораблів ЗСУ в Азовському морі
Loading...