Черкаси навчання

Штурм, десант з БТР і розповіді про війну: як морпіхи ЗСУ загартовують молодь

Морські піхотинці взялися виховувати послідовників. Армійців 503-го батальйону із Маріуполя прибули до вихованців Черкаського клубу юних моряків, щоб навчити їх азів військової справи

Дітям розповідають про зброю, екіпіровку, способи десантування і тактику ведення бою. Проводять заняття не лише теоретичні, а й практичні. Одне з таких занять відвідала наш кореспондент Яна Лимаренко.

Розпочинається заняття з тактики ведення бою, хлопці вивчають ази наступу. 15-річний В'ячеслав Ухань упевнений – він готовий до штурму. Нині підліток у вогневій групі. Розповідає - мріє стати військовим.

"Та група, яка придушує вогнем, тримає оборону, а наступальній треба обійти збоку і взяти під оборону об’єкт. Ми вчимося працювати з автоматом, пістолетом, різними видами озброєнь", - розповідає вихованець "Клубу юних моряків з флотилією" В’ячеслав Ухань.

Черкаси навчання

Юних моряків навчають справжні морпіхи. Приїхали із Маріуполя на кілька днів. І не з порожніми руками - із собою привезли спорядження.

Черкаси навчання

"Ми хочемо прищепити цікавість до армії, цікавість до Збройних Сил. Можливо, хтось із них стане військовим. Можливо, зараз у когось із цих хлопців зародилося бажання стати військовими. Ми будемо раді їм через чотири роки в лавах Збройних Сил", - каже заступник командира військової частини 503-го батальйону морської піхоти ЗСУ Павло Юрчук.

Черкаси навчання
/
Черкаси навчання
/

Спеціально для черкаських вихованців морпіхи розробили особливу програму навчань. Це і тактика ведення бою, основи планування операцій, десантування з води та БТРу і вивчення зброї. Кажуть, що таке навчання аналогів в Україні немає.

Та найцікавіше, зізнаються хлопці, - розповіді армійців про реалії війни.

"Ці бійці приїхали до нас із передової і, відчувши все на собі, вони можуть передати нам свій досвід. До кожного їхнього слова треба прислуховуватися", - каже вихованець клубу Власенко Владислав.

Черкаси навчання

Це вже друга зустріч вихованців клубу із морськими піхотинцями. Торік хлопці їздили на військовий вишкіл у Маріуполь.

"Вони були на полігоні і там стріляли з різних видів озброєнь, починаючи із автомату і закінчуючи кулеметами, тобто там все було серйозно", - розповідає директор "Клубу юних моряків із флотилією" Владислав Підгурський.

Черкаси навчання

Закріплюють знання на змаганнях. Тих, хто складе імпровізовані іспити, морпіхи чекатимуть в гості у Маріуполі.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Нічне десантування й "плавання" на бронетехніці: нові кадри з Sea Breeze-2018 – ФОТО

'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/
'Сі-Бриз 2018'
/

Попередній матеріал
"Стадіон аплодував стоячи": у Луцьку відбулись змагання ветеранів АТО
Наступний матеріал
Канадський міністр навідалася на Донбас – про що говорили із Наєвим