Змагання в японському місті Цукуба тривали тиждень, оскільки учасники мали виконати завдання у два тури. В олімпіаді взяли участь понад 330 юних програмістів із 87 країн світу. Як зустрічали призерів вдома – бачила кореспондент "5 каналу" Евеліна Михайленко.
Однокласники, друзі, батьки та педагоги. Усі – з Кременчука та Ужгорода. Саме з цих міст цьогорічні переможці Міжнародної олімпіади з інформатики.
"Я дуже рада, дуже щаслива. Ми дуже довго до цього йшли", — каже мати призера Міжнародної олімпіади з інформатики Наталія Деньга.
Тільки-но українська делегація виходить до зали очікування, усі не стримують емоцій - квіти, поцілунки та обійми.
Родина Даниїла, який додому повернувся із золотою медаллю, розповідає: "Інколи вночі не спав чи спав по п'ять-шість годин. Перекушував і потім знову плідно готувався до олімпіади".

"Оскільки у нас різниця в часі, доводилося вставати вночі і починати змагання о третій ночі. Тривало усе годин зо п'ять, були різні задачі", – розповідає переможець олімпіади Даниїл Смельський.
Для Даниїла це остання шкільна олімпіада Міжнародного рівня. Він уже першокурсник Київського національного університету. Там продовжить удосконалювати свої знання у царині програмування. А от срібні призери Софія Мельник та Назарій Деньга – у випускних класах коледжу.

"Я дуже щаслива, тому що я вперше поїхала на цю олімпіаду в 9-му класі і дуже рада, що взяла якусь медаль, а тим більше срібну", – ділиться враженнями срібна призер олімпіади Софія Мельник.

Загалом у цьогорічній олімпіаді брали участь 335 школярів.
"Тут немає вікового розподілу. Тобто, найстаршим може бути учень, який навчається в школі та якому виповнився 21 рік. А в нас дівчинка 15-16 років. При цьому, вони (українські школярі – ред.) змогли досить гарно виступити й обіграти такі знані держави як Японія, Велика Британія, Німеччина", – коментує результати змагань вчитель інформатики Кременчуцького педагогічного коледжу Валентин Мельник.
Усі чотири учасники від України, що поїхали до Японії, повернулися з медалями. Востаннє такі результати в українців були 2006-го року.
Евеліна Михайленко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО