Школа у Києві

Жодних "по 50 грн на штори": хто насправді повинен поповнювати шкільний фонд

Навчальні заклади не мають права вимагати від батьків учнів кошти на ремонт будівлі, придбання меблів або якихось мийних засобів – це фінансується з міського бюджету

На мийні засоби, охорону, фонд класу та школи – напередодні 1-го вересня адміністрації навчальних закладів активно збирають гроші. Суми називають різні – від сотні до півтори тисячі гривень. Водночас у столичному управлінні юстиції обурені, адже збирати кошти з батьків незаконно – витрати має фінансувати міська адміністрація. Наполягають, якщо батьків примушують вносити гроші на фонд школи – слід негайно звертатися до правоохоронців. Тож за що платити можна, а за що – категорично ні?

"Батьки вирішили, що чомусь у дітей має бути в усіх однакові ручки, однаковий пластилін, однаковий папір, і вирішили збирати на це по тисячі гривень", – Тетяна Шкуратова одна з небагатьох матерів, яка погодилася відверто поговорити про побори у школах. Більшість мовчить, оскільки бояться подальшого цькування дітей рештою батьків та учителів.

Каже: "Батьки звикли здавати на все гроші, у них вже виробився інстинкт здавання грошей, і вони навіть цькують тих батьків, які відмовляються. Пишуть якісь кляузи, вони голосно обурюються, майже зі школи виганяють, це просто жах".

Старший син Тетяни навчається у 4 класі, а менш ніж за тиждень до 1 класу піде і молодша дочка. Здавати благодійний внесок Тетяна не буде. Твердить – за ці кошти ліпше придбає дітям щось справді необхідне до школи.

Обурюється: "Я не буду здавати. Минулого року в жовтні вийшов наказ №930, що у школах і усіх навчальних закладах категорично заборонено збирати готівкові кошти. Коли я сказала про це батьківському комітету, то вони сказали "та хто там тих законів дотримується, ви здавайте 50 гривень". Питаю на що – "та ми знайдемо, ви здавайте".

Не бояться висловлювати своє невдоволення благодійними внесками батьки школярів лише у мережі. Зокрема, на сторінці у "Фейсбук" спільноти "Батьки SOS". Тут більш ніж чотири десятки повідомлень із різних міст країни. Батьки обурюються, платити вимушені не лише за охорону та мийні засоби, а й за оплату книжок та решти навчальних приладів, які мають купувати не з кишень батьків, а фінансувати міська адміністрація.

Батьки SOS

- Наша школа оголосила, скільки батьки мають принести грошей на 1 вересня : тисячу гривень на ремонт. У класі 28 осіб, щомісяця маємо приносити сотню гривень у фонд класу, 20 на охорону, ще 50 на прибирання класу.

- Сьогодні познайомилися зі вчителькою. Від неї дізналися багато нового. Приміром, що комунальна школа виявилася платною, благодійний внесок 140 гривень на рік, ще 30 гривень щомісяця у фонд класу.

- Батьків першокласників на зборах у Києво-Святошинському районі проінформували про те, що усього необхідного за програмою Нової української школи не буде. Усі розійшлися кабінетами, обрали батьківський комітет та вирішили, що купуватимемо за списком самі. Тепер здаємо по півтори тисячі гривень, пізніше докуповуватимемо решту.

Натомість у столичному управлінні юстиції стверджують – навчальні заклади не мають права вимагати від батьків школярів кошти на ремонт будівлі, придбання меблів або мийних засобів. Мовляв, усі заклади отримують на це фінансування з міського бюджету. Якщо ж батьки таки вирішили передати благодійний внесок школі – переказувати гроші слід лише на офіційний рахунок у банку. Адже готівкою ці гроші часто потрапляють зовсім не за призначенням.

"Перш за все треба чітко пам'ятати, що це є благодійний внесок і він є добровільний. Це повинні пам'ятати батьки, тому що ніхто за встановленими тарифами не може примусити їх здавати ці кошти, і ніхто вам письмового документу не покаже, що ми маєте їх здати… Вони отримують з бюджету кошти, на всі ці лампи, тюлі, фарбування тощо. Якщо вже батьки захотіли здати кошти, раджу перевірити куди вони пішли", – пояснює начальник управління юстиції Києва Станіслав Куценко.

У разі ж примусового здавання коштів, правники радять негайно звертатися до правоохоронців.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Банти, гольфи та юні красуні: яким було свято "Останнього дзвоника" в Україні – ФОТО

Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/
Останній дзвоник-2018
/

Попередній матеріал
Біля Мар'їнки "шкільне перемир'я" протрималося півгодини: захисники пояснили чому
Наступний матеріал
Генсек ООН залишається стурбований станом Сенцова

У Міносвіти пояснили, що в першачків буде замість табелів

Навантаження має бути на мозок, а не на спину: поради Супрун щодо шкільного рюкзака

Булінг у школі: торік в Україні нарахували майже 110 тис. звернень

На оснащення початкової школи виділили мільярд гривень – Гройсман

Моя дитина – жертва булінгу: що робити батькам – практичні поради від психолога

Протидія насильству: в Одесі для школярів проведуть виховні бесіди на початку навчання