Першачки не носитимуть до школи важкі портфелі, а батьки – не докуповуватимуть підручники. Та й конкурсів до 1 класу не буде – бо це не педагогічно. Напередодні 1-го вересня міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповіла, скільки дітей вперше піде до школи та як вони навчатимуться. Слухала урядовицю кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко.
Цього року за парти сядуть 450 тис. першокласників. Це на 40 тисяч дітей більше, ніж торік – повідомила очільника Міносвіти.
Вчитимуться діти вже за новою програмою, яка розрахована на 12 років. Перший місяць, за словами чиновниці, для першачків буде адаптаційним. Вони знайомитимуться зі школою та звикатимуть до нового режиму. А вже із жовтня почнуть опановувати буквар.
Саме до того часу, запевнила Гриневич, в усі школи країни надійдуть підручники. Тож якщо дитині в перший місяць навчання не видали підручника – це нормально. І наголосила, що батькам витрачати власні кошти та купувати підручники не потрібно, держава їх вже закупила.
Книжок надрукують понад 18 млн примірників, що удвічі більше, ніж торік. Крім того, у зв'язку з реформою освіти з'являться двомовні словники для шкіл з мовою навчання національних меншин, хрестоматії та методичні матеріали.
"Шановні вчителі і батьки, в жодному разі не треба купувати підручники для 1-5-10 класу, які будуть цього року, ці три лінійки. Держава вклала в це інвестиції, у нас є труднощі, я про них та причини дуже відверто сказала. Всі підручники будуть обов'язково у школі. Це перше. У старших же класах, 10 клас, я закликаю користуватися електронними версіями підручників у цей час", – зазначила Гриневич.
Серед причин затримки із підручниками у Міністерстві освіти та науки назвали: 1) обмежені поліграфічні можливості України 2) видавництва через судові позови блокують закупівлі підручників 3) погано відлагоджений процес експертизи навчальної літератури.
Банти, гольфи та юні красуні: яким було свято "Останнього дзвоника" в Україні – ФОТО




















