Нацгвардійці виборювали право носити берет з відзнакою
Нацгвардійці виборювали право носити берет з відзнакою 5 канал

Загартовані полум'ям: як бійці НГУ виборювали право носити берет із відзнакою

За результатами відбору, лише троє нацгвардійців із півсотні кандидатів носитимуть синій берет із відзнакою

Загартовані вибухами та полум'ям. На Київщині у змаганнях зійшлися півсотні нацгвардійців – виборювали право носити берет із відзнакою. Щоб отримати бажане, треба було пройти непросту дистанцію випробовувань. Вперше на смугу вийшли жінки. В переліку викликів – перешкоди і марш-кидок. Хто подужав випробування – дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

Крізь полум'я проходять нацгвардійці – це одна з перших перешкод. Після 10-кілометрового марш-кидка вона дається учасникам відбору непросто. Нацгвардієць, який носить синій берет – це насамперед елітний боєць, який на своєму шляху долає будь-які перешкоди. Одна із них – через велику задимленість треба пробігти кілька десятків автомобільних шин.

Військовослужбовці з усієї України приїхали на полігон у Нові Петрівці неподалік Києва. Дехто з них торік уже виборював право носити синій берет з відзнакою. Однак не вийшло. Тепер пробують знову, щоби бути у "братстві". Так називають тих, у кого уже є омріяний берет.

"Найперше, це як особистий здобуток у житті. Підтвердження того, що в тебе є сила, воля, витривалість", – каже військовослужбовець Іван. Олександр додає: "У мене росте син, і я хочу для нього бути прикладом. Щоб він пишався своїм батьком".

На кожному етапі судді відсіювали претендентів. Після кросу – учасники мали пройти силову дистанцію. У повній амуніції треба спочатку присідати, прокачати прес та перекотити шину від вантажівки. Судді та тренери – підбадьорюють з усіх сил.

Потому – змагання на влучність і вміння вправлятися зі зброєю. Добігли сюди і жінки. Тетяна ледь переводить подих. Каже, обмундирування на ній тягне на 20 кілограмів, а сама важить – тільки 52.

Перед останнім етапом – перепочинок. Олег – один із шести нацгвардійців, які вже носять синій берет із відзнакою. Розповідає, ішов до цього цілих чотири роки: "Бо їх не дають "просто так". Їх видають військовослужбовцям, які готувалися, йшли до цього берета. Мають відповідний рівень підготовки".

Бійців від мети відділяє рукопашний бій. До рингу дійшли лише 10 претендентів. За словами заступника командувача Нацгвардії Миколи Балана – ті, хто виборе берет, матимуть деякі привілеї.

"Якщо це курсанти – ми обов'язково враховуємо їх при розподілі для подальшого проходження служби. Вони отримують офіцерські звання. А далі, в основному, ідуть на посади командирів взводів або заступників командирів взводів у підрозділах спецпризначення", – перераховує він.

За результатами відбору, лише троє нацгвардійців із півсотні кандидатів носитимуть синій берет із відзнакою.

Мирослав Солонар, Руслан Альмухаммедов, "5 канал"

Попередній матеріал
В суді Харкова зачитували обвинувальний акт няні, яка била хвору на ДЦП дитину
Наступний матеріал
Виступ Президента Порошенка на 73-й Генеральній Асамблеї ООН – відео
Loading...