Інтернет-бабуся
Інтернет-бабуся 5 канал

Ніколи не пізно: у Харкові пенсіонери взялися масово опановувати комп'ютер

Більшості студентів – від 45 до 60 років. Але є й ті, кому під 90

Сісти за парту у 65+. Саме такий середній вік студентів харківської школи комп'ютерної грамотності, в якій людям поважного віку дають необхідні в сучасному житті знання. Школа безплатна. У навчальній програмі – елементарні навички роботи з технікою. Наскільки популярний курс – дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

"В інтернеті я знаходжу якісь цікаві вишивки, тут є дуже багато усіляких пояснень, як вишивати, що робити. Я вчуся", – найстаршій студентці харківської школи комп'ютерної грамотності Галина Слинько – 89. Ще рік тому вона могла користуватися хіба що кількома простими програмами. Тепер пані Галина з легкістю серфить інтернетом. Та на "ти" з Excel.

Згадує: "У нас деякі були дівчата, які боялися кнопку натиснути, а раптом не туди влучиш. Так ось, так я боялася "екселя". Після того, як я тут пропрацювала, вже в практичному житті я вдома навіть робила потрібні мені таблиці, вела підрахунки".

Перший набір студентів поважного віку був рік тому. Засновники орієнтувалися на людей передпенсійного віку, щоб вони могли знайти сучасну роботу і не стояли на обліку на біржі праці.

"У нас є дуже великий ресурс в Україні, мільйони людей з вищою освітою, з досвідом, але не знають базово комп'ютера, тому не можуть знайти роботу. Я задумався, що ми маємо дати цим людям. За три, максимум шість місяців, дати мінімальний набір тих знань, які людина може вже завтра в будь-якій компанії використовувати", – розповідає організатор курсів комп'ютерної грамотності Антон Трубніков.

Волонтер Лілія Маркунас – співавтор освітньої програми для літніх людей. Вчить учнів реєструватися в електронній пошті та соцмережах, працювати з пошукачем та іншими програмами. Зізнається: Усе це тестувалося на мамі. Тобто це приносилася програма, показувалася "Мам, тобі зрозуміло, що тут написано?". Якщо ні, значить пишемо наново".

Більшості студентів від 45 до 60 років. Базові знання з володіння комп'ютером вони отримують за три місяці. Вчаться по дві години двічі на тиждень. Після, за бажанням, можуть отримати знання зі спеціальностей.

Чи не найважливішим своїм досягненням організатори курсів вважають упевненість студентів у своїх силах. Адже багатьом, попри поважний вік, здобуті знання допомогли влаштуватися на роботу або отримати підвищення. За рік такі курси пройшли понад 600 харків'ян. А від початку нового навчального року – в черзі уже більш як 100 охочих.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чим відрізняється навчання в Новій українській школі від звичайного першого класу – Гриневич
Наступний матеріал
Водія, який на смерть збив дівчину на Дніпропетровщині, затримали
Loading...

Мрія, подорож, Жадан: як Святий Миколай втілив бажання підлітків Донбасу

На Дніпропетровщині спецслужби РФ готували "плацдарм" для зриву виборів – СБУ

Instagram удосконалить безпеку акаунтів

На гроші волонтерів: у Кривому Розі заклали пам'ятний знак на честь загиблих під Іловайськом

Пенсії перерахують за новою формулою: що зміниться

У Харкові суд відпустив 18-річного "мажора", що збив хлопця на переході та втік