Проект "Мандрівники зі сходу", Харків
Проект "Мандрівники зі сходу", Харків 5 канал

Мрія, подорож, Жадан: як Святий Миколай втілив бажання підлітків Донбасу

Мандрівники зі сходу подорожують Україною. Їхній маршрут стартував у Харкові. Попереду – ще чотири міста, цікаві зустрічі та екскурсії

Наприкінці 2017-го року школярі з прифронтового містечка Золоте на Луганщині у листі до Святого Миколая написали, що хочуть помандрувати Україною. До реалізації дитячої мрії долучилися волонтери. І от у серпні новорічне бажання здійснилося.

Обстріли та вибухи – щоденні реалії життя 17-річної Анастасії Новоселової. Містечко Золоте Луганської області, куди родина Анастасії переїхала з окупованого Первомайська, розташоване неподалік лінії розмежування. Дівчинка мріє про дві речі: мир та подорож до Львова.

"Стільки письменників звідти виїхали, і ось після прочитання кожного твору, залишається такий флер Заходу. Хочеться відчути його самій", – каже учасниця проекту Анастасія Новоселова.

Проект "Мандрівники зі сходу", Харків
Проект "Мандрівники зі сходу", Харків5 канал

Ідея звернутися до волонтерів по допомогу задля втілення мрій виникла в однокласниці Анастасії. Наприкінці минулого року школярі написали листа до Святого Миколая. Просили здійснити їхню мрію про мандри Україною, та на відповідь не розраховували.

Листи з мрією про мандри волонтери отримали з двох різних шкіл містечка Золоте. Зазвичай, замовлення на подарунки до новорічних свят приймають від дітей до 12 років. Та цього разу вирішили порушити правила. До роботи над новим проектом долучилися майже 200 добровольців. 122 тисячі гривень, необхідних на мандрівку, збирали через платформу спільнокошту.

Проект "Мандрівники зі сходу", Харків
Проект "Мандрівники зі сходу", Харків5 канал

"Побоялися прописувати велику суму коштів, тому що могли б і не зібрати, проект міг нікого не зацікавити. Проте ми зібрали. У нас ще три тижні до кінця строку залишалося. Ми зібрали повну суму і, певно, могли би і більше", – розповідає волонтер БФ "Олені Святого Миколая" Євгенія Дісс.

Маршрут розробляли разом із самими дітьми. Подорож п'ятнадцятеро мандрівників зі сходу розпочали з Харкова. На знайомство з містом – два дні.

Проект "Мандрівники зі сходу", Харків
Проект "Мандрівники зі сходу", Харків5 канал

Про літературу й історію Харкова підліткам розповідає Сергій Жадан. Таким маршрутом він зазвичай водить своїх друзів. У фокусі – старий центр міста. Митець сподівається, що подорож Україною не залишить байдужими юних мандрівників.

"Мета, власне, – показати дітям, що вони не є відірваними від країни; що ми є одним народом, одним суспільством; що, власне, ця ситуація війни є штучною і що Україна собі поверне контроль над державним кордоном. І на Луганщині, і на Донеччині буде нормальне, спокійне життя", – каже Жадан.

Проект "Мандрівники зі сходу", Харків
Проект "Мандрівники зі сходу", Харків5 канал

З Харкова мандрівники вирушать до міста Лева. Потім у маршруті – Чернівці, Одеса та Запоріжжя. Омріяна подорож триватиме 11 днів.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Маленькі українці з діаспори Іспанії заповнили сторінки "Книга Миру" – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На адмінмежі з Кримом припинили роботу двох пунктів пропуску
Наступний матеріал
На Львівщині жінка на Chrysler не впоралася з кермуванням – авто перекинулося на дах
Loading...