Університет
Університет 5 канал

Вчитися ніколи не пізно: у Кропивницькому набирає популярності університет для студентів-пенсіонерів

Відповідальність та жага до знань у літніх студентів – вища, ніж у юних, запевняють викладачі

У Кропивницькому набирає популярності "Університет третього віку" для студентів-пенсіонерів. Його слухачі – люди старшого покоління, які прагнуть розвиватися і йти в ногу з часом. Перші заняття починали за участі десятка дідусів та бабусь. Нині студентів майже дві сотні, передає "5 канал".

До початку першої лекції півгодини, а студенти уже поспішають до університету, щоб сісти на найкращі місця – ближче до викладача. Студентці Олександрі Кноблох вже майже 80, але вона каже – прагне нових знань. Розповідає: "Мене краєзнавство цікавить, мене історія цікавить, тому мене тягне сюди… Дуже цікаво. Болячки відступають, тільки треба йти. Все проходить, тут лікуватися можна".

На урок літературного мистецтва прийшли майже 100 студентів похилого віку. Аудиторія виявилася замалою, але пенсіонерів це не злякало. Кому забракло місця – слухали лекцію стоячи. Найпопулярніші предмети – англійська мова, краєзнавство та комп'ютерна грамотність.

Відповідальність та жага до знань у літніх студентів – вища, ніж у юних, запевняють викладачі. "Аудиторія дуже, на мій погляд, уважна. Аудиторія сприйняла достатньо близько до серця все те, що прозвучало… Надалі ми готові співпрацювати, запропонувати зустрічі, майстер-класи, лекції", – запевняє координатор обласного відділення Асоціації українських письменників Павло Чорний.

Ідею освіти для літніх людей започаткувала громадська організація. Аудиторії надав педагогічний університет. Звідти ж залучають і викладачів, а також запрошують літераторів та краєзнавців. Все – на волонтерських засадах.

"Хоча це не формальна освіта, але все одно наші дорослі студенти дуже відповідально відносяться до того, чим вони займаються. Це ми вже будемо радитись із керівництвом університету, яким документом посвідчувати знання наших дорослих студентів", – розповідає голова ГО "Університет третього віку "Натхнення" Фаїна Позднякова.

Літні студенти кажуть, окрім нових знань на парах вони заряджаються позитивною енергетикою та оптимізмом. Студентами "Університету третього віку" можуть стати ті, кому вже за 50. А також – люди з обмеженими можливостями.

Сергій Михайлин, Олександр Донцов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Вкрадені візки на деревах і кучугури сміття: Як студенти "посвяткували" День знань у парку КПІ – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Захисники Талаківки до позицій дістаються смертельно небезпечною "дорогою життя"
Наступний матеріал
Кількість обстрілів у АТО продовжує зростати: ворог гатив 53 рази, поранені троє армійців
Loading...

"Схід і Захід разом": львівські вчителі готуються вирушити на Луганщину

Міністр фінансів назвав "головних ворогів" зростання економіки України

"Навчай для України": У 13 українських школах викладають вчителі без профільної освіти

"Щоб діти знали своїх героїв": на Кіровоградщині відкрили меморіальну дошку бійцю АТО

Освітня реформа: Клімкін провів "непросту розмову" з очільником МЗС Угорщини

"Освітній день" в ПАРЄ: як розбирали український закон та чим дорікали