Інтернат, дітки
Інтернат, дітки Depositphotos

"Зробити щасливим маленьке серце": розлого про те, як стати наставником в Україні

Сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, може займатися майже кожен охочий – повнолітній та дієздатний

Для цього варто зібрати пакет необхідних документів, закінчити чотириденні курси і проконсультуватися з психологом. І з усим цим звернутися до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Як це працює – дізнавалися журналісти "5 каналу". 

Віктор Кузьменко нині успішний стартапер. Але колись був зраджений близькими двічі: біологічні батьки покинули його ще малюком, а прийомна родина – вже підлітком. Згадувати про це Віктору досі важко.

"Трошки попсували мені психіку з дитинства, а потім просто відмовилися від мене. Далі я потрапив до реабілітаційного центру для дітей-сиріт. Звідти я втік, бо нервовий стан мій був на межі і довіри ні до кого не було", – розповідає чоловік.

Наставництво
Наставництво5 канал

З наставником-волонтером, якого Віктор називає другом, хлопець познайомився, коли йому було 17 років. Тоді Віктор жив у притулку. Наставник, якого знайшли для хлопця, був адвокатом. Він учив, як мають поводитися чоловіки.

"Він дуже сильна за характером людина, і ти це всмоктуєш, наче губка", – зазначає співрозмовник.

До 2016 року пари "наставник-вихованець" формували громадські активісти організації "Одна надія" та її партнери в регіонах. Вони надавали наставникам і вихованцям психологічну підтримку. Тетяна Коваль опікується сиротами вже 9 років, останні п'ять – надавала психологічні консультації.

Наставництво
Наставництво5 канал

"Вони не впевнені у собі, у них занижена самооцінка, вони не знають, як будувати відносини. І саме наставник може це дати. Передати цінності, допомогти дитині робити вибір, адже вони не вміють робити вибір. В інтернатних установах за них все обирають", –каже пані Тетяна.

6 жовтня 2016 року інститут наставництва закріпили на законодавчому рівні. Щоб стати наставником, треба звернутися до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або до відповідної громадської організації. Після цього потрібно зустрітися з психологом та зібрати необхідні документи. Потім – тренінг. Після того, як соціальні працівники визначають кандидатури наставника і вихованця, ті знайомляться і підписують договір.

5 канал

Серед необхідних документів, аби стати наставником, такі:

  • заява;
  • копія паспорта;
  • довідка з МВС про несудимість;
  • медична довідка про стан здоров'я.
  • дозвіл Обласного Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді (ОЦСССДМ) про те, що ви можете здійснювати діяльність з наставництва.

Потім відбувається підписання тристороннього договору за згодою дитини: наставник – ОЦСССДМ –керівник дитячого закладу.

"Діти, які знаходяться в інтернатах, не мають жодного друга. І бути таким другом хоча би комусь, змінити хоча б одну долю, мені здається, це дуже круто!" – каже колишній наставник Ксенія Зубрій.

Наставництво
Наставництво5 канал

Станом на 2018 рік, майже 1,5 тисячі дітей-сиріт і позбавлених піклування в Україні вже мають наставників.

Анна Брикова, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Kids Autism Games: як діти з аутизмом бралися до скрипки та фортепіано
Наступний матеріал
Залило автівки, затопили магазини: стали відомі наслідки чергової порції негоди в Києві – відео
Loading...