segodnya.ua

У пострадянських країнах ліквідовують інтернати: Кулеба розповів чому

В ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" уповноважений Президента із прав дитини Микола Кулеба розповів, що у пострадянських країнах поступово ліквідують інтернати, створюють центри реабілітації, забезпечують альтернативний догляд за дітьми-сиротами

"Я їздив дивився по різним країнам і навіть Румунія, Молдова вже зменшили на 80% кількість дітей в інтернатних закладах. 100 тис дітей було в інтеранатних закладах в Румунії раніше, зараз – 20 тис. дітей. Пострадянські країни – Польща, Болгарія, де президент півтора року назад доповів, що закрили останній дитячий будинок для дітей з інвалідністю і сформували нові альтернативні послуги", - розповів Кулеба.

"Для нас міжнародні партнери не тільки приклад, а й фінансова допомога. В пострадянських країнах, які зробили цю реформу, десь на 70-80% за рахунок Європейського союзу, де саме на створення альтернативного догляду, центрів реабілітації і так далі. Тобто ми говоримо, що має бути збудована інфраструктура також, тому нам потрібна ця допомога, але спершу ми маємо визначити що і де нам потрібно зробити, кого навчити, кого перевчити. Бо постає питання, ті десятки тисяч персоналу, який працює сьогодні в інтернат них закладах, їх що звільнити, їх потрібно перенавчити, запропонувати", - додав він.

Повне інтерв'ю дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Врятувати малят": до Дня серця волонтери збирають кошти на дороговартісні кардіоінструменти
Наступний матеріал
Одіозна Неллі Штепа: чого вимагали активісти під судом у Харкові
Loading...

Хто відповість за трагедію в елітному дитячому таборі "Вікторія" – ексклюзивне інтерв'ю з Миколою Кулебою

Потрійна ДТП на новому мосту через Сіверський Донець: 23 постраждалих, з яких 10 дітей

"Дитина кричала, ми плакали": у Полтаві рятувальники витягли з вогню 5-річну дитину

Трагедія у таборі "Вікторія": Одеса попрощалася з 9-річною Настею Кулінич

На Львівщині 9-річну дівчинку, яку шукали з вечора, знайшли мертвою у ямі

ФОТО: Марина Порошенко у Торонто презентувала проект "Книга Миру"