Лікарняний
Лікарняний http://www.m-rda.gov.ua/

2019 року в Україні розпочнеться новий етап медреформи – чого чекати

У МОЗ обіцяють, що рецепти на "Доступні ліки" і навіть лікарняні переведуть в електронну форму

Уже з наступного року в Україні запровадять електронні медичні книжки, рецепти на програму "Доступні ліки" та лікарняні. Так розпочнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги. Про таке заявив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

У МОЗ наголошують: наступного року первинна ланка медичної допомоги оновиться по всій Україні.

"Ми не плануємо залишати стару модель фінансування, починаючи з січня 2019 року. Вся первинна допомога, вся сімейна медицина, педіатрія на первинній ланці, терапевти – всі почнуть працювати за новими правилами, і це стане нормою по всій країні", – відзначив заступник міністра.

Крім того, за словами Ковтонюка, 2019-го року МОЗ почне широко запускати електронні інструменти для лікарів і пацієнтів.

"Зараз декларація з лікарем укладається в електронному вигляді. З наступного року сімейні лікарі вже почнуть заводити електронні медичні картки кожному своєму пацієнту. В середині року запрацюють:

  • електронні рецепти на програму "Доступні ліки",
  • електронні лікарняні, яких ми теж так довго очікуємо", – розповідають у МОЗ.

При цьому з середини 2019 року реформа піде далі – на спеціалізований рівень наступної ланки допомоги.

"За принципом "кошти за пацієнтом" працюватимуть поліклініки. Тобто можна буде отримати консультації спеціалістів, пройти такі обстеження як рентген, УЗД або мамографія і здати найнеобхідніші аналізи, і за це буде сплачувати вже Національна служба здоров’я. Що це означатиме для людей? Вони зможуть вибрати місце, куди звернутися – або в поліклініку, де проживають, або в іншу поліклініку, або в приватний заклад, і здати відповідні аналізи. Це все дуже складно технічно, але ми будемо рухатися і здивуємо вас хорошими результатами", – стверджує Ковтонюк.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві затримали бразильця із чотирма кілограмами кокаїну
Наступний матеріал
Новий вибух в окупованій Керчі поблизу політехнічного коледжу
Loading...