Малюки-"поспішайки"
Малюки-"поспішайки" 5 канал

"Поспішайки": як в Україні виходжують немовлят вагою менше 1 кілограма

15 мільйонів малюків передчасно народжуються щороку в світі. Це 11% від усіх пологів. Лікарі констатують: серед таких дітей спостерігається дуже великий відсоток смертності вже у перші дні життя

В Україні від 2007 року почали фіксувати кожен випадок, коли дитина народжується до 37–го тижня. Малечею опікуються у спеціальних медзакладах за безпосередньої участі батьків. Як це відбувається – знає кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Щорічно в Україні передчасно народжуються близько 20 тисяч малюків. Найвразливіша категорія – діти з екстремально низькою масою тіла. Це менше, ніж кілограм. "Поспішайкам", як їх називають лікарі, допомогають нормалізувати життєві показники медики і батьківське піклування.

Анна та Віталій стали батьками трохи більше двох тижнів тому. Маленький Даниїл народився на 34–му тижні вагітності з вагою трохи менше півтора кілограма – досі вигодовується через зонд.

За настановою медиків – позиція кенгуру. Згідно з методикою, дитину тримають у форматі шкіра до шкіри, за можливості годують грудьми та стежать за температурою. Мама проводить у цій позиції 12 годин на добу, татко "кенгурячить" теж.

"У нас метод кенгуру через день. Щодня приїжджаю до дружини. Тим паче, дитина стає спокійніша, і жінці легше", – розповідає татко Віталій.

У сусідній палаті – Катерина. Вона народила дочку на 28 тижні. Вже місяць перебуває у лікарні. За кенгуру для маленької Маргарити не лише мама, а й бабуся.

Малюки-"поспішайки"
Малюки-"поспішайки"5 канал

"Щоб виходити рідну онучку, взяла відпустку. Допомагаю. Вона стала набирати вагу краще", – розповідає бабуся Ірина.

Одразу після народження "поспішайок" рятують у реанімації. Згодом наступний етап – виходжування. У столичному "Охматдиті" пояснюють: потрібно максимально наблизити умови для малюка до тих, які були у мами в животі.

"Умовою для оптимального виходжування є присутність батьків. Вчаться вигодовуванню, догляду за ними, а також небезпечним симптомам, які можуть виникнути", – пояснює зав. відділення виходжування глибоко недоношених дітей "Охматдиту" Тетяна Орлова.

Це відділення – одне з найкращих в Україні. Усі 25 місць мають необхідне обладнання. Також лікарі роблять комплексні обстеження. Зокрема, стежать за реакціями мозку немовлят під час сну та вигодовування.

Малюки-"поспішайки"
Малюки-"поспішайки"5 канал

Але в Україні такі умови – далеко не у кожному закладі. Олександра Балясна пройшла шлях народження "поспішайка". Дочк з'явилася на світ на сьомому місяці. Нині їй сім років, а мати створила Асоціацію батьків передчасно народжених. Гуртом намагаються підтримувати один одного та шукати спонсорів для доукомплектації лікарень.

"Є відділення, де ще не вистачає інкубаторів, а найважливіше – це витратних матеріалів до них, аби вони функціонували. Пульсиксиметри – це зазвичай така розповсюджена проблема, лампо–фототерапія, тому що у більшості діток є жовтяниця. Ми проводили опитування в нашій групі, у середньому кожна родина має витрачати більше як 100 тисяч гривень на виходжування дитини", – зазначає голова Асоціації батьків передчасно народжених "Ранні пташки" Олександра Балясна.

Малюки-"поспішайки"
Малюки-"поспішайки"5 каналУ МОЗі нестачу обладнання визнають. Цим питанням у міністерстві нині опікується група експертів. Окрім того, запевняють: фінансування закупівлі медикаментів зростатиме.

"Ми пишаємося тим, що Україна зараз почала закуповувати хороші, якісні сурфактанти в достатній кількості. На черзі є закупівлі чи зміна закупівлі парантарального харчування, котре дуже потрібне для повноцінного розвитку мозку передчасно народжених дітей", – коментує заступник глави МОЗ Олександр Лінчевський.

А ще в МОЗі анонсували новий освітній проект для сімейних лікарів і педіатрів: за швейцарським стандартом медиків вчитимуть веденню вагітності та спостереженню за дитиною першого року життя, зокрема, й передчасно народженої.

Анна Брикова, Ігор Селянинов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Українка отримала "бебі-бокс" та поділилася враженнями – ФОТО

Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка
Бебі-бокс, пакунок малюка
/
Бебі-бокс, пакунок малюка

Попередній матеріал
Український Геловін: у Меджибізькій фортеці влаштували автентичну "Гарбузову ніч"
Наступний матеріал
Президентські вибори в Грузії: озвучено перші результати екзит-полів
Loading...