Вибори в Грузії
Вибори в Грузії newsgeorgia.com

Президентські вибори в Грузії: озвучено перші результати екзит-полів

Серед лідерів перегонів двоє – обидва колишні міністри закордонних справ часів Саакашвілі

У неділю, 28 жовтня, у Грузії відбулись останні прямі президентські вибори. Після закриття виборчих дільниць соціологи оголосили результати екзит-плів.

Зокрема, телеканал "Руставі 2" посилається на дані екзит-полу Edison Research, за якими опозиційний кандидат у президенти Григол Вашадзе отримує 40% голосів виборців, а його основна суперниця Саломе Зурабішвілі – так само 40%. Ще один кандидат Давід Бакрадзе набирає близько 10% голосів виборців. 

Зауважимо, що для перемоги у першому турі кандидат має набрати більш як 50% голосів виборців. 

Це останні прямі вибори президента в Грузії, бо за новими змінами до Конституції, країна буде парламентською республікою. Це означає, що на наступних виборах-2024 президента країни призначить виборча колегія, що складається зі 150 депутатів парламенту і 150 представників місцевої влади. Водночас, його повноваження будуть значно скорочені.

Загалом за президентське крісло на виборах-2018 борються 25 кандидатів. Утім, як показують соціологічні опитування, серед лідерів – лише двоє. Обидва – колишні міністри закордонних справ часів Саакашвілі. Це Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія "Грузинська мрія", і кандидат від опозиції Григол Вашадзе.

66-річну Саломе Зурабішвілі критикують, зокрема, за висловлювання щодо російсько-грузинської війни серпня 2008 року. Тоді Зурабішвілі заявляла, що війну розпочала Грузія, коли піддалася на провокації Росії.

Попередні дані Центральної виборчої комісії про підсумки виборів з'являться у ніч на понеділок, 29 жовтня. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

Попередній матеріал
"Поспішайки": як в Україні виходжують немовлят вагою менше 1 кілограма
Наступний матеріал
У польському Жешуві в ТРЦ обвалилася стеля, є потерпілі