Агресія РФ у Грузії
Агресія РФ у Грузії Facebook / Радіо Свобода

У Грузії досі триває "повзуча агресія" РФ – посол

Український схід, на жаль, повторює історію Південної Абхазії та Осетії. Від цього страждають мирні люди

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе розповів про схожість ситуацій в Україні та Грузії й спільного ворога, який окуповує суверенні території.

"Дуже багато чого змінилося. Я завжди кажу моїм колегам-дипломатам, політикам, що коли ми говоримо про якісь питання, потрібно завжди пам'ятати, що ці люди живуть у дуже поганих умовах. І досі триває "повзуча агресія". З одного боку, це твій будинок, прокидаєшся – там уже якийсь колючий дріт, а з іншого боку залишилися кладовища предків, пасовища. Дуже важко так жити", – наголошує дипломат.

Він також зазначає: на українському сході, на жаль, нині відбувається те саме. 

"Коли я, будучи в Україні в ранзі посла з грузинськими парламентарями (це "група дружби України" в нашому парламенті) побували в Широкиному, Волновасі, на жаль, побачили ту саму ситуацію. Дуже важко зрозуміти, що це за трагедія, якщо ти не відчув це на собі", – каже Гела Думбадзе.

Утім, він визнає: Україна та Грузія мають триматися разом.

"Україна та Грузія дуже схожі країни. В них схожі проблеми і прогрес так само. Ми повинні триматися разом. І треба завжди пильнувати, бо є відкрите питання: хто наступний?" – зауважує посол. 

Водночас, Гела Думбадзе переконаний: якби світ не пропустив повз вуха агресію в Грузії, на Донбасі не було би війни.

Нагадаємо, 2008 року російські літаки атакували позиції біля міст Цхінвалі та Горі, що в Грузії. До регіону підтягнулися й сухопутні війська. 30 тисяч людей змушені були залишити свої домівки і стали біженцями. Внаслідок агресії країна втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією. Дотепер приблизно 20% Грузії залишається під російською окупацією. 

Дивіться також фотогалерею: 

"В очах людей – сльози та відчай": що побачив Порошенко на лінії окупації Росією Південної Осетії – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Отруєння Скрипалів: США запроваджують нові "пекельні санкції" проти РФ
Наступний матеріал
Права УПЦ МП після надання томосу будуть обов'язково гарантовані – Медведєв
Loading...