Україна – Грузія – НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону
Україна – Грузія – НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону 5.ua

Україна, Грузія та НАТО обговорили питання безпеки в Чорноморському регіоні

Головні теми заходу – питання щодо визначення нових викликів та загроз у регіоні, а також налагодження тісного обміну інформацією та досвідом у сфері військового співробітництва, берегової охорони та кібербезпеки

У вівторок, 24 квітня, у грузинському Батумі в межах проекту "Україна-Солідарність-НАТО" відбулася міжнародна конференція "Україна–Грузія–НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону".

Головні теми обговорення – питання щодо визначення нових викликів та загроз Чорноморського регіону, а також налагодження тісного обміну інформацією та досвідом у сфері військового співробітництва, берегової охорони, кібербезпеки та економічної складової – як чинника утворення Росією "економічних хабів" на окупованих нею територіях для уникнення санкцій.

У заході взяли участь народний депутат та голова делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз, члени парламенту та уряду Аджарської Автономної Республіки, представники офісу НАТО в Грузії, Надзвичайний та Повноважний посол України в Грузії Ігор Долгов, заступник міністра оборони України Анатолій Петренко, заступник департаменту Національної поліції України Віталій Чубаєвський, а також експерти з євроатлантичних питань, журналісти й представники громадськості.

Від імені уряду Аджарської Автономної Республіки виступила міністр Інга Шамілішвілі, яка наголосила, що цей захід сприяє співпраці України та Грузії на шляху євроатлантичної інтеграції та досягненню мети з набуття членства в НАТО.

Дипломат Ігор Долгов у своїй промові зауважив, що всі реформи в Грузії та в Україні спрямовано на розвиток вільного демократичного суспільства і наголосив: "Я впевнений, що наші країни стануть активними членами НАТО, адже НАТО – це стабільність і мир у наших державах".

Звертаючись до учасників конференції, представник офісу НАТО в Грузії Торсен Деррік зазначив: "Підтримка України та Грузії – це важливий показник солідарності членів-країн НАТО".

У ході роботи заступник міністра оборони України Анатолій Петренко зробив ґрунтовну презентацію, в якій висвітлив питання мілітаризації окупованого РФ Криму, технічної модернізації та переоснащення військового контингенту півострова окупантами, а також закцентував увагу на новому чиннику економічної та військової безпеки в регіоні – кіберпросторі. Зокрема, політик наголосив, що Крим зараз – це сучасна військова база, на відміну від української туристичної перлини, якою він був до 2013 року.

"Сьогодні в Криму перебуває 32 тис. військових. Активно ведуться військові навчання та операції. До 2013 там розміщувалося лише 22 літаки, зараз – більш як 100, також станом на сьогодні базуються 700 танків», – перерахував він.

Віталій Чубаєвський представив іноземним партнерам сучасні методи протидії кіберзагрозам українських правоохоронців. Серед основних принципів роботи – взаємодія з правоохоронними органами різних країнах світу у режимі реального часу 24/7, сервісно-орієнтований підхід до роботи та об'єднання зусиль структур сектора безпеки та оборони з метою ефективнішої протидії загрозам у кіберпросторі.

Ірина Фріз зазначила, що проблема окупованих територій ставить перед Україною та Грузією спільні завдання реагування на виклики, пов'язані не тільки з військовими загрозами, а й із використанням цих територій з метою створення "сірих" економічних зон, здійснення через них нелегальних фінансових та банківських операцій. "Поєднання військових та економічних загроз вимагає від нас більших зусиль для запобігання перетворенню окупованих територій на "економічні хаби", що здійснюють підтримку псевдодержавних утворень, які РФ використовує для формування загроз євроатлантичному регіону", – уточнила нардеп.

Окремою доповіддю відбулася презентація директора аналітичної групи Анатолія Бароніна "Російська тіньова економічна система з використання невизнаних держав", в якій було представлено факти щодо здійснення Росією на тимчасових окупованих територіях тіньової економічної діяльності для уникнення санкційного тиску.

Попередній матеріал
"Фонтан як вулкан, вода із камінням": подробиці масштабного прориву водогону в Києві
Наступний матеріал
"Герої, що захищали державу": у Миколаєві відкрили меморіальні дошки двом загиблим воїнам
Loading...

Україна закликає Гаагу виконати судові повноваження у справі "Україна проти РФ"

ПАРЄ визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією

Угорщина знову заблокувала засідання Комісії Україна-НАТО – реакція Києва

Чи постраждала взаємодія України з НАТО внаслідок позиції Угорщини – Пристайко

"Готуємося до найгіршого сценарію": МЗС про ймовірний удар РФ на сході

Концентрація військ РФ та вірогідність "України в НАТО": другий день безпекового форуму