Україна закликає Гаагу виконати судові повноваження у справі "Україна проти РФ"

  У МЗС України вкотре занепокоєні невиконанням Росією рішення Гаазького трибуналу від 19 квітня 2017 року щодо зняття заборони на діяльність Меджлісу

  Україна закликала Міжнародний суд ООН виконати судові повноваження у справі "Україна проти РФ" і підтвердити рішення трибуналу про те, що російські окупанти зобов'язані зняти заборону на діяльність Меджлісу. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України. 

  19 квітня 2017 року в Гаазі Москву зобов'язали невідкладно зняти заборону на діяльність Меджлісу і забезпечити людям у Криму доступ до освіти українською мовою. Як зазначили у МЗС, "минув рік, але попри чіткі розпорядження", Росія ігнорує це рішення МКС.

  "Уже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дії дискримінаційної заборони на діяльність Меджлісу, прямо передбаченої Наказом МС ООН. Україна принципово не погоджується з такою позицією; текст Наказу є абсолютно чітким, зрозумілим та вимагає негайного скасування заборон", – наголосили в МЗС, висловивши з цього приводу "глибоку занепокоєність".

  Дипломати звернулися до міжнародного суспільства із закликом "наполягати на тому, щоб РФ дотримувалася норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН".

  Попередній матеріал
  Аглофабрика Маріупольського меткомбінату запустила першу чергу сучасного комплексу газоочищення
  Наступний матеріал
  Огризко: Борги компаній РФ перед західними інвесторами становлять $800 млрд – це вдвічі більше Стабілізаційного фонду Росії

  "Готуємося до найгіршого сценарію": МЗС про ймовірний удар РФ на сході

  Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

  ПАРЄ визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією

  Країни G7 мають намір притягнути Росію до відповідальності за агресію в Україні – Держдеп

  ГУР: Майже всі військові частини РФ, що захоплювали Крим, побували і на Донбасі

  "Москва, що палає, та ріки крові": відомий російський адвокат спрогнозував зміну влади в РФ