Другий день XI Київського безпекового форуму
Другий день XI Київського безпекового форуму
5 канал

Концентрація військ РФ та вірогідність "України в НАТО": другий день безпекового форуму

Заступник глави Пентагону наголосив – Кремль і досі продовжує озброювати бойовиків на Донбасі

Другий день безпекового форуму в Києві розпочався із виступу секретаря РНБО – Олександр Турчинов повідомив про концентрацію на кордоні величезного російського війська, яке готове до повномасштабного вторгнення. Окрім нього виступали й поважні іноземні гості – заступник глави Пентагону та заступник генерального секретаря НАТО.

Війська Росії на кордоні з Україною

Подробиці розповіла кореспондентка "5 каналу" Анна Мірошниченко:

Кремль не припиняє озброювати бойовиків на Донбасі – заявив таке заступник міністра оборони Сполучених Штатів під час свого виступу на Київському безпековому форумі. І через це, за словами Роберта Карема, міжнародна спільнота має продовжувати тиснути на Росію і застосовувати проти неї санкції.

Про підтримку України говорила і заступник генсека НАТО Роуз Геттемюллер. За її словами, Київ вже чотири роки протидіє гібридній війні, яку веде проти неї Росія, а отже має досвід, який можуть перейняти країни Альянсу.

"Росія і далі фінансує і готує бойовиків, які продовжують конфлікт на Донбасі. Федерація порушує міжнародні договори, які мали б захистити стабільність у світі. Ми говоримо не лише про військові дії. Минулого місяця Росія продемонструвала свої прагнення використати енерго-питання як зброю, скорочуючи подачу газу через Україну і зосереджуючись на таких проектах, як "Північний потік-2". Сполучені Штати проти такого проекту, який підриває енергетичну незалежність і суперечить інтересам України, а також глобальній її безпеці", – зазначив Роберт Карем.

"Ми говорили про нечітку межу між миром та війною. Ми бачимо, що ситуація ускладнена військовими діями Росії і це створює невизначеність і своєрідну туманність. Україна останні чотири роки веде боротьбу з цими проявами. І дуже важливо, що Україна отримала вакцинацію від фейкових новин та дезінформації за цей час, створила платформу для протидії таким проявам гібридної війни. І НАТО готове перейняти цей досвід в України. Це важливий елемент, який дає можливість Альянсу вчитися в України", – виступила Роуз Геттемюллер.

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Про диверсії на кладовищі, польських туристів та плани вторгнення: деталі брифінгу СБУ
Наступний матеріал
Росія готує закон-відповідь на санкції США: насправді її дії досить обмежені – експерт

У Росії зростає бажання застосувати ядерну зброю – Столтенберг

Договір про дружбу з РФ, співпраця з СНД та "Nord Stream-2": головне з безпекового форуму в Києві

До Путіна потрібно застосувати "прінуждєніє к міру" – експерт

РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак

Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

Український політв'язень Балух голодує майже три тижні, його стан погіршується – адвокат