Російський "Іскандер"
Російський "Іскандер" Російська газета

Грибаускайте: Російські "Іскандери" в Калінінграді – загроза для половини країн Європи

Росія роками завозить та вивозить військову техніку до Калінінграда, зазначають у НАТО

Дислокація російських ракетних комплексів "Іскандер" в Калінінграді є прямою загрозою європейським країнам. Про це заявила президент Литви Даля Грибаускайте.

"Ситуація в нашому регіоні не покращується – вона досі небезпечна. І я хочу повідомити: мабуть, вперше це прозвучить офіційно, що саме в ці хвилини, коли я зараз це кажу, в Калінінграді дислокуються ракети "Іскандер". Повторю ще раз – саме в ці хвилини ракети "Іскандер" дислокуються у Калінінграді. І це робить ситуацію ще більш серйозною, бо "Іскандери" у Калінінграді є загрозою для половини країн усієї Європи", – підкреслила президент Литви.

Даля Грибаускайте відвідала військову базу у Руклі. Там відзначили першу річницю дислокування у Литві військ НАТО у рамках Розширеної передової присутності Альянсу.  Це – частина програми НАТО з посилення східних кордонів своїх держав, що межують із Росією. Таке рішення Альянс ухвалив після окупації росіянами Криму і агресії Росії на українському сході.

"Питання дислокації ракет Іскандер Росією у Калінінграді дуже серйозне, і це треба дуже ретельно врахувати. Також дуже важливо зауважити, що росіяни уже роками ввозять і вивозять різну військову техніку до Калінінграда. І важливо знати, що саме ця дислокація означає – чи це все ж таки тимчасовий крок, чи щось інше. І що саме, я просто не можу сказати", – зазначила заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

Розміщення російських "Іскандерів" у Калінінграді підтвердили і російські високопосадовці. Раніше ракети передислоковували у межах бойової підготовки. Країни, що межують з Калінінградською областю, неодноразово висловлювали стурбованість цими діями Росії. Оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер" мають дальність ураження до 500 кілометрів і можуть нести звичайні чи ядерні боєголовки.

 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Одесі зчинився скандал через відому туристичну принаду – пам'ятник із Катериною ІІ
Наступний матеріал
BeSmart: в Україні запускають онлайн-платформу для підготовки до ЗНО
Loading...