Вибори в Грузії
Вибори в Грузії sputniknews.com

Останні прямі вибори президента в Грузії: кому прогнозують перемогу

Загалом за президентське крісло борються 25 кандидатів

Сьогодні, 28 жовтня, Грузія обирає президента країни. Дільниці відкрилися о 8:00 ранку за місцевим часом, а зачиняться о 20:00. На дільницях очікують понад 3,5 мільйони виборців. Про це повідомляє "5 канал".

Загалом за президентське крісло борються 25 кандидатів. Утім, як показують соціологічні опитування, серед лідерів – лише двоє. Обидва – колишні міністри закордонних справ. Це Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія "Грузинська мрія", і кандидат від опозиції Григол Вашадзе.

Деякі опитування саме Вашадзе прогнозують перемогу із розривом у три відсотки.

Зауважимо, що 66-річна Саломе Зурабішвілі народилася у Парижі та була послом Франції у Тбілісі. Опозиція критикує її, зокрема, за висловлювання щодо російсько-грузинської війни серпня 2008 року. Тоді Зурабішвілі заявляла, що війну розпочала Грузія, коли піддалася на провокації Росії.

Це останні прямі вибори президента в Грузії, бо за новими змінами до Конституції, країна буде парламентською. Зараз посада чільника здебільшого церемоніальна, повнотою влади наділений прем'єр-міністр країни. Хоча глава держави має право надання громадянства Грузії, а також право амністії.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

Попередній матеріал
Марш-кидок, крос, пейнтбол: на Дніпропетровщині влаштували змагання "Сталева міць"
Наступний матеріал
Трагедія на автодромі у Кривому Розі: 10-річна дівчинка перебуває в комі