Прапор Грузії
Прапор Грузії Фото polit.ru

Порушення прав людини на окупованих територіях: Грузія подала новий позов до ЄСПЛ проти Росії

  Позов стосується адміністративної практики масових утисків, затримань, нападів і вбивств щодо населення Грузії на окупованих територіях Грузії і за лінією окупації, яка особливо посилилася після війни 2008 року

  Міністерство юстиції Грузії подало міждержавний позов до ЄСПЛ через порушення РФ прав людини на окупованих територіях. Про це зазначає "Кавказ Online" з посиланням на грузинське відомство, повідомляє "Укрінформ".

  "Міністерство юстиції Грузії 21 серпня подало міждержавний позов до Страсбурзького суду "Грузія проти Російської Федерації" від імені Грузії проти Російської Федерації", – зазначено в повідомленні.

  Відомо, що позов стосується адміністративної практики масових утисків, затримань, нападів і вбивств щодо населення Грузії на окупованих територіях Грузії і за лінією окупації, яка особливо посилилася після війни 2008 року.

  Своєю чергою, Грузія вимагає, аби ЄСПЛ встановив відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, Росія порушує такі статті Європейської конвенції : 2-гу (право на життя), 3-тю (заборона тортур), 5-ту (право на свободу і безпеку), 8-му (право на захист особистого і сімейного життя), 13-ту (право на законні дієві засоби), перший протокол 1-ої статті (право на власність) і 2-ий (право на освіту), а також статтю 2-гу четвертого додаткового протоколу (свобода пересування).

  Як повідомляв 5.UA, український схід, на жаль, повторює історію Південної Абхазії та Осетії. Від цього страждають мирні люди.

  Попередній матеріал
  На полюсах Місяця астрономи зафіксували ділянки покриті кригою
  Наступний матеріал
  Президент заводу "Артем" розповів, що російські окупанти зробили із підприємствами "Укроборонпрому" в ОРДЛО

  Російська агресія в Грузії: ЄСПЛ ухвалив перше рішення лише через 10 років

  Україна подала до ЄСПЛ черговий позов проти Росії: особливості документа і чого очікує Мін'юст

  Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії: в Мін'юсті розповіли подробиці

  Прес-конференція на тему "Подача нової заяви України проти Росії до ЄСПЛ" – відео

  Понад 100 сторінок: Україна подала до ЄСПЛ новий позов проти РФ – деталі

  Підірвана бронетехніка та "російські миротворці": посол Грузії розповів про події "п'ятиденної війни"