Другий тиждень безпеки на дорозі. В дитячій лікарні "Охматдит" поліцейські здають кров для дітей, які потрапили в дорожньо-транспортні пригоди. І закликають решту небайдужих долучатися до доброї справи. За даними правоохоронців, щороку у столиці на дорогах травмується близько півтисячі дітлахів. Лікарі визнають – іноді просто не вистачає донорських замісних компонентів, щоби врятувати життя дитини.
У лікарні з 10-ї ранку вишикувалася черга небайдужих здати кров для малечі. Сергій Бережнюк – працівник Нацполіції Києва, заразом і донор.
"Ми робимо все, щоби зменшити кількість таких дорожньо-транспортних пригод за рахунок профілактичних бесід, лекцій, які ми проводимо в закладах, щодо попередження різного травматизму на дорогах", – каже поліцейський.
Перед забором крові донора обов'язково обстежують. Враховують стан здоров'я: перевіряють на ВІЛ, СНІД і різні форми гепатиту. А також, чи дотримувався напередодні дієти та чи не вживав алкоголю.
"Набираємо загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові і групу крові визначаємо. Якщо донор за всіма показниками проходить – він йде в 103 кабінет до терапевта", – пояснює лаборант відділу контролю якості донорської крові Тетяна Ямкова.
Після того, як лікар підтвердить спроможність донора здавати кров – його відправляють безпосередньо вже на саму процедуру.
Тут нам пояснили – все безпечно та стерильно.
Дмитро Перетятко – завідувач центру служби крові лікарні "Охмадит" – стверджує: нині крові не бракує. Утім, головна мета сьогоднішньої акції – передати її до інших дитячих відділень, де є потерпілі в ДТП.
"Кров потрібна завжди, діти є в нашій лікарні завжди. Треба здавати кров, тому що без замісної терапії компонентами крові іноді становиться неможливим врятувати життя наших маленьких пацієнтів", – пояснює Перетятко.
Організатори заходу наголошують, що такі акції мають відбуватися частіше, ніж декілька разів на рік. Зазвичай їх влаштовують восени та взимку.
"Насамперед потрібна саме кров, бо на дорогах, в першу чергу, людина вмирає до приїзду екстреної допомоги саме тому, що втрачає велику кількість крові", – пояснює директор благодійного фонду потерпілим унаслідок ДПТ Інна Оліференко.
За статистикою, щороку у столиці за участі дітей стається понад півтисячі аварій.
Валерія Павленко, Анна Несевра, "5 канал"