Чарльз III

"Все затихло": як Чарльз ІІІ дізнався про смерть Єлизавети ІІ

Facebook / The Royal Family

Королева пішла у вічність близько 12:30, 8 вересня

Новина про смерть королеви Єлизавети ІІ сколихнула весь світ. Останні хвилини свого життя вона провела поруч зі своєю донькою, принцесою Анною. Як про смерть матері дізнався новий король Великої Британії Чарльз ІІІ, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Mirror.

Королева померла 8 вересня у замку Балморал (Шотландія). Її старший син Чарльз дізнався, що матір відійшла у вічність телефонним дзвінком.

У день смерті Її Величності дружина Чарльза Камілла готувалася до інтерв'ю, яке мала дати Хейгер Буш – доньці колишнього президента США Джорджа Буша. Раптом вона почула, як королівський помічник вибігає до Чарльза ІІІ з телефоном. Це був той самий дзвінок, під час якого "все затихло".

Подружжя одразу ж вирушило до вертольота, на якому терміново вилетіли до Балморалу. На годиннику було близько 12:30. У той момент, коли мережею почали поширюватися новини про погіршення стану здоров'я королеви, вона вже пішла в інший світ.

ЩО ВІДОМО ПРО СМЕРТЬ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ

Її Величність королева Єлизавета ІІ померла у віці 96 років. Вона пішла з життя 8 вересня 2022-го у замку Балморал (Шотландія). Лікар назвав можливу причину смерті Королеви.

В останні хвилини життя поруч із Королевою були її рідні – всі члени королівської родини, за виключенням принца Гаррі, який не встиг приїхати зі США і попрощатися зі своєю бабусею.

Єлизавета ІІ провела на британському престолі рекордні 70 років, а після неї королем став її старший син – Чарльз ІІІЧлени королівської родини отримали нові титули. Варто відмітити, що король лише за тиждень перебування у новому статусі встиг втрапити у курйозну ситуацію на публіці

У вівторок, 13 вересня, труна з тілом Єлизавети II прибула до Букінгемського палацу. Одним з останніх бажань Королеви було те, щоб похоронний кортеж із її тілом під час першого етапу зворотного шляху до Лондона супроводжувала її дочка, принцеса Анна.

З 14 по 18 вересня у Вестмінстер-холі проходитиме публічне прощання з Єлизаветою ІІ. Похорон монархині заплановано на 19 вересня. Її Високосте поховають у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку. Минулого року там поховали принца Філіпа. 

На церемонію похорону запросили понад 500 VIP-гостей, серед яких перша леді України Олена Зеленська

Її Величність за весь час свого правління постійно залишалася працездатною і не скаржилася на проблеми з розумовою діяльністю. Експерти припускають, що у цьому їй допомогли секрети довголіття, про які мало хто знав. Цілком ймовірно, що саме завдяки ним вона дожила до 96 років.

Єлизавета ІІ була високоповажною персоною у суспільстві, а також на міжнародному і культурному рівнях. Смерть монархині стала великою втратою. В пам'ять про Її Величність у Великій Британії скасували футбольні матчі АПЛ, а компанія Netflix призупинила виробництво серіалу "Корона".

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ