Єлизавета II

Королева Великої Британії Єлизавета II встановила світовий рекорд

Shutterstock

Вражаюче досягнення

За словами королівського біографа Хьюго Вікерса, 96-річна королева Великої Британії Єлизавета II стала найдовше правлячим активним монархом у світі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Вважалося, що найдовше займав престол король Франції Людовік XIV ("Король-Сонце"), який став монархом у 4-річному віці після смерті свого батька Людовіка XIII. Він був королем із 14 травня 1643 року по 1 вересня 1715-го.

Його коронували у дитинстві, а тому він протягом 8 років служив під регентством матері. Враховуючи факт, що перші 8 років правління Людовіка XIV – регентство, Єлизавету можна технічно вважати автором нового рекорду.

"Отже, хоча він, можливо, був королем найдовше, наша королева, безсумнівно, є найтривалішим активно правлячим монархом у світі", – розповів Вікерс.

Нагадаємо, що королева Великої Британії зійшла на трон 6 лютого 1952 року, тобто понад 70 років тому.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Меган Маркл і принц Гаррі показали доньку на честь її першого дня народження.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ