Трансплантація
Трансплантація Depositphotos

В Україні набув чинності закон, який тимчасово забороняє трансплантацію органів

  Читайте російською
  Також розширено перелік осіб, які є близькими родичами, – до нього внесли двоюрідних братів і сестер, дядьків, тіток, племінників, що дасть змогу розширити коло осіб для родинного донорства
  В Україні набули чинності зміни до "Закону про трансплантацію", що уможливило проведення операції з пересадки органів. Про це повідомляє "Законодавство України".

  Законом визначається, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, але не пізніше 1 січня 2020 року, положення цього закону щодо використання вказаної системи для організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

  Також до початку роботи ЄДІСТ та протягом наступних трьох місяців з дня початку її роботи рішення про можливість або неможливість застосування для трансплантації анатомічного матеріалу від донора-трупа ухвалюється консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я, до листа (списку) очікування якого внесено реципієнта, в порядку черговості згідно з таким листом очікування.

  НСЗУ виконуватиме функцію замовника медичних послуг з трансплантації як високоспеціалізованої медичної послуги з 1 січня 2020 року згідно з Законом України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

  Також розширено перелік осіб, які є близькими родичами, – до нього внесли двоюрідних братів і сестер, дядьків, тіток, племінників, що дасть змогу розширити коло осіб для родинного донорства. Законом передбачено, що сімейний лікар може отримувати згоду на посмертне донорство та матиме право вносити таку інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, а також визначено можливість донорства кісткового мозку від повнорідних братів або сестер віком до 18 років.

  Окрім того, документом конкретизується, що дозволяється лише міжнародний обмін анатомічними матеріалами, а щодо гемопоетичних стовбурових клітин – дозволяється їх купівля-продаж. Водночас внесено зміни до статті 290 Цивільного кодексу України, завдяки чому надається право на донорство гемопоетичних стовбурових клітини у випадках, передбачених законом, особам віком до 18 років.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність за продаж антибіотиків без рецепта.

  Попередній матеріал
  Фейкові новини і проблеми з видачею бюлетенів: які ще порушення зафіксували міжнародні спостерігачі на виборах (ОНОВЛЕНО)
  Наступний матеріал
  "Хтось "по-приколу", хтось "проти" – Гримчак проаналізував, чому так багато українців проголосувало за Зеленського

  Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті

  В Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність за продаж антибіотиків без рецепту

  Опоненти скоригували підозри: Супрун розповіла, як просувається судовий процес проти неї

  Аби знизити рівень дитячого ожиріння, в школах тестують нове меню – подробиці

  Кір повертається: від ускладнень хвороби в Україні померло 4 особи

  Як вберегти хорошу пам'ять: у МОЗ дали поради на щодень