Уляна Супрун
Уляна Супрун 5 канал

Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті

Читайте по-русски
Свої зауваження Міністерство вже передало до профільного комітету ВР, який нині розглядає законопроект

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун пояснила, які моменти законопроекту про реформування аптечної мережі є нереальними до виконання. 

"Ми виступаємо за те, аби не було монополізації аптечного ринку; аби в пацієнтів був вибір – коли їм потрібно отримувати ліки за програмою "Доступні ліки" через урядову програму або коли їм потрібно лікуватися – щоб вони мали вільний доступ до аптек і щоб ціни на ліки були такими, які би дозволяли лікуватися", – зазначає чільниця МОЗ. 

Вона також розповіла про найбільш суперечливі питання. 

"До тієї версії законопроекту (що нині розглядається профільним комітетом – ред.) МОЗ має зауваження. Ми передали їх до комітету. Декотрі речі не передбачені. Наприклад:

1. Є вимога, щоб власник або менеджер аптечного пункту мав вищу освіту фармацевта.

Це нормальна річ, але дається лише рік на те, щоб всі вони здобули вищу освіту. Це нереально, а в законопроекті – це лише 1 рік.

2. Не передбачено перехід на нову мережу аптек.

Потрібно кілька років, щоб усе це впорядкувалося, адже хтось має обирати – яку аптеку закривати, а яка залишається відкритою. Це, можливо, призведе до монополізації. Ті ФОПи або менші мережі не зможуть вижити. Це ті речі, які варто передбачити у законодавстві. Це правки, які повинні бути внесені до законопроекту перед його ухваленням", – наголошує Супрун. 

Крім того, кажуть у МОЗ, є і дуже суттєві правки. Наприклад: 

3. Не передбачено перехідний період для самих аптечних пунктів і мереж;

4. Не передбачено час, аби МОЗ міг провести зміни в актах господарювання (всі підзаконні акти, ліцензійні умови), аби були розроблені всі ті документи, які потрібні.

"Навіть не передбачено кілька місяців для нас, коли це робити, а все має відбутися ніби одномоментно. Це нереально", – констатує голова Міністерства. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Уряд Британії відхилив петицію з 5,8 млн підписів про скасування Brexit
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони України – відео
Loading...