Аптека
Аптека 5 канал

В Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність за продаж антибіотиків без рецепту

Читайте по-русски
Стежити за тим, аби медикаменти продавали за рецептами, має Держлікслужба, втім, останнім часом вона цього уникає

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, чому нині де-факто ніхто не штрафує аптеки, що відпускають ліки без рецепту. 

"За аптеками слідкує Держлікслужба, яка повинна контролювати, аби ліки, які відпускаються лише за рецептом, не продавалися в аптеках без рецепту. Багато років це вже не імплементується, і дуже рідко Держлікслужба заходить в аптеку і штрафує її за те, що там продають будь-які ліки, які мають відпускатися за рецептом – не лише антибіотики", – зазначає голова МОЗ. 

Вона також наголошує: проблема в надто маленькому покаранні за такий проступок. Покарання має бути жорсткішим.

"Зараз у світі є велика проблема з тим, що є багато захворювань, які ми не можемо лікувати антибіотиками, адже є дуже велика кількість мікробів, що мають резистентність до антибіотиків. Ми виписали стратегію, як боротися з цим. І частина цієї стратегії полягає в тому, щоб підвищити штрафи для аптек, які видають антибіотики або будь-які інші ліки без рецепту (якщо це передбачено), і друге – щоб це було не просто адміністративне порушення, а кримінальне. Тоді будуть серйозніше на це дивитися", – переконана Супрун. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Отримали нову техніку, нагороди і вшанували пам'ять загиблих: нацгвардійці продемонстрували, що мають нині на озброєнні
Наступний матеріал
"Шкода і своїх, і чужих дітей": мешканці сіл на Тернопільщині потерпають через місцеве сміттєзвалище
Loading...