Brexit2 zn.ua

Уряд Британії відхилив петицію з 5,8 млн підписів про скасування Brexit

Читайте по-русски
Британські чиновники наголосили, що це б "зменшило довіру до демократії"

Уряд Великої Британії відхилив петицію про скасування Brexit. Вона отримала майже 6 млн підписів – це близько 10% від усього населення Королівства. Рішення вже засудив президент Європейської Ради Дональд Туск, заявивши, що урядовці не можуть ігнорувати волю мільйонів людей.

У петиції ішлося про вимогу скасування дії 50 статті Лісабонського договору. Згідно з нею, кожен член Євросоюзу має право його залишити. В офіційній відповіді британський департамент із виходу з ЄС наголосив – політика уряду не зміниться. Він і далі дотримуватиметься результатів референдуму 2016 року та працюватиме над угодою, яка "забезпечить нам вихід з Європейського Союзу".

У своїй офіційній відповіді уряд повідомив, що "визнає значну кількість людей, які підписали цю петицію. Однак майже 3/4 виборців взяли участь у референдумі, сподіваючись, що результат буде дотриманий". Британські чиновники додали, що скасування дії статті 50 буде порушенням обіцянки, який уряд дав британському народу і зменшить довіру до демократії.

Втім, петицію таки публічно обговорять 1 квітня. Але голосування щодо вказаних у ній вимог – не буде. Крім того, на обговорення винесуть ще дві петиції. В одній із них ідеться про проведення другого референдуму щодо Brexit, а в другій – про вихід Великої Британії з ЄС 29 березня з угодою чи без неї.

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів України – відео
Наступний матеріал
Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті
Loading...

Британський парламент заборонив Brexit без угоди з ЄС

Найбільша поразка уряду за 100 років: парламент Британії не підтримав угоду щодо Brexit

Мей відтермінувала голосування Британського парламенту щодо Brexit

ЄС та Британія ухвалили угоду про Brexit

Британія та ЄС узгодили декларацію про відносини після Brexit

У переговорах щодо Brexit прорив: Британія і ЄС погодили чорновий варіант угоди