Дональд Туск
Дональд Туск 5 канал

Британія та ЄС узгодили декларацію про відносини після Brexit

  Проект політичної декларації складається з 20 сторінок

  Велика Британія та Євросоюз узгодили політичну декларацію про майбутні відносини після Brexit. Про таке повідомив президент Європейської ради Дональд Туск у власному Twitter.

  "Щойно я направив 27 країнам ЄС проект Політичної декларації про майбутні відносини між ЄС і Великою Британією", – написав президент Європейської Ради.

  Він також додав: "Президент Комісії повідомив мені, що проект погоджений на рівні переговірників і узгоджений в принципі на політичному рівні та буде предметом схвалення Лідерів".

  Як стало відомо, проект політичної декларації представили минулого тижня. Спершу він складався із семи сторінок, однак у ході подальших переговорів і внесення правок збільшився до 20 сторінок. Тепер декларацію мають схвалити лідери країн ЄС на спеціальному саміті 25 листопада. На цій самій зустрічі має бути затверджений проект угоди з умовами виходу Британії з ЄС.

  Як повідомляв 5.UA, референдум щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу відбувся ще в червні 2016 року. Британці з мінімальною перевагою 51,89% проти 48,11% проголосували за вихід країни з ЄС. 2 лютого 2017 року Палата громад затвердила акт щодо Brexit. За словами прем'єрки Британії Терези Мей, країна не розраховує на "часткове членство" в ЄС.

  Відповідно до статті 50 статуту Євросоюзу, що дає два роки на підготовку до виходу, Британія повинна остаточно вийти з ЄС 29 березня 2019 року.

  Попередній матеріал
  Поліція відкрила 18 проваджень через протести водіїв на єврономерах
  Наступний матеріал
  Старт ДБР: стало відомо, коли запрацює відомство і хто очолив місцеві осередки
  Loading...