Україна – ЄС
Україна – ЄС thekievtimes.ua

"Це, фактично, спекуляція": у МЗС відреагували на заяву ФРН щодо стосунків Україна-ЄС

Нещодавні слова очільника німецького МЗС не варто сприймати як консолідовану позицію Євросоюзу

Європейський Союз і досі не має чіткого розуміння майбутніх торговельних відносин після Brexit, тож слова очільника МЗС Німеччини Зігмара Габріеля – це "думки вголос". Про це в ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Як відомо, раніше міністр закордонних справ ФРН зазначив, що угода, яку мають укласти Євросоюз та Велика Британія після Brexit, може стати шаблоном для тіснішої співпраці ЄС з Україною та Туреччиною.

"Ця модель ще не сформована. Це, фактично, спекуляція до того, яку модель вони можуть сформувати за підсумками усіх перемовин і виходу Британії зі складу Європейського Союзу", – коментують заяву Габріеля у вітчизняному МЗС.

Крім того, як додала Олена Зеркаль, такі слова слід сприймати як особисту позицію міністра закордонних справ Німеччини, а не спільну позицію всього Євросоюзу.

"Але чи є це спільна думка Європейського Союзу, чи є взагалі розуміння в Європейському Союзі, як будуть відбуватися, наприклад, торговельні стосунки з Британією після її виходу з складу Європейського Союзу? Ще немає. Тому можна зараз сказати, що це так, думки вголос", – відзначила дипломат.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Українські заручники в ОРЛО вже виїхали на місце обміну – з'явилося відео
Наступний матеріал
Засідання Кабінету міністрів – відео
Loading...