Brexit
Brexit Depositphotos

Найбільша поразка уряду за 100 років: парламент Британії не підтримав угоду щодо Brexit

Уряд Британії тепер протягом 3 днів повинен представити свій план "Б" щодо подальших дій

Палата громад британського парламенту відхилила угоду прем'єр-міністра Терези Мей щодо виходу Королівства зі складу Європейського Союзу. "Проти" проголосували 432 парламентарі. "За" вдвічі менше – 202, передає "5 канал".

Для того, щоби угоді дали зелене світло, Мей мала отримати підтримку хоча б 318 членів парламенту. Запеклі дебати тривали близько 10 годин. Проти виступили лейбористи, ліберальні демократи, демократична юніоністська партія та навіть деякі консерватори.

Наріжним каменем, як і раніше, залишився кордон між Ірландією та Північною Ірландією, та низка інших питань. Угоду з Брюсселем прем'єр погодила ще в листопаді 2018-го. Однак тепер уряд Британії упродовж кількох днів має представити свій план подальших дій.

Не можна виключати, що це може бути і варіант виходу Королівства зі складу ЄС взагалі без угоди. Серед інших варіантів – нові переговори з Євросоюзом, повторний референдум чи голосування за відставку уряду.

"Зрозуміло, що парламент не підтримує угоду. Але це голосування зовсім не показує нам, що ж вони підтримують. Як збираються виявляти повагу до рішення британського народу, яке ухвалили на референдумі, та чи взагалі вони її виявлятимуть. Після того референдуму я стала прем'єр-міністром. Переконана: мій обов'язок – виконати їхні вимоги і я маю намір це зробити. Кожен день, який минає без розв'язання питання, означає ще більшу невизначеність, розчарування та злість", – заявила прем'єр.

Лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін заявив, що уже вніс на розгляд парламенту Великої Британії пропозицію про вотум недовіри уряду Терези Мей. Він зробив це одразу після голосування за угоду про Brexit. Вже відомо, що вотум недовіри підтримає голова Шотландської національної партії Ян Блекфорд. Голосування відбудеться по обіді. Якщо вотум недовіри таки винесуть, то консерватори матимуть два тижні на формування нового уряду більшості. Якщо ж їм це не вдасться, на Британію чекають позачергові вибори.

"Результати голосування – найбільша поразка для уряду в цьому парламенті від 1920-х років. Це катастрофічний програш. Після 2 років невдалих переговорів, Палата громад винесла вердикт угоді про Brexit, і цей вердикт вирішальний", – зазначив Корбін.

Попередній матеріал
Російські війська знову взялися за міномети – стріляли зі 120-го калібру
Наступний матеріал
У 2019 році на Дніпропетровщині розпочнуть будівництво нового аеропорту – Омелян
Loading...

Консультацій стосовно Brexit у парламенті не буде – Тереза Мей

У центрі Лондона відбулася акція проти агресії РФ

У Чорне море увійшов корабель-розвідник ВМС Британії – яка причина

Всесвітній день The Beatles: що пов'язує музикантів з Україною

Парубій пояснив, чому шлях України до ЄС та НАТО стане незворотнім

Не фанат живопису: у Великій Британії кіт мистецтвознавця попсував картину XVII століття – фото