Тереза Мей у парламенті Британії
Тереза Мей у парламенті Британії 5 канал

Британський парламент заборонив Brexit без угоди з ЄС

Таке рішення вимагає нових переговорів з Європейським Союзом – у Брюсселі вже заявили, що угоду переглядати не будуть

Парламент Великої Британії схвалив зміни до угоди про вихід зі складу Євросоюзу. Британські депутати проголосували за дві ключові правки, передає "5 канал."

Одна з них – забороняє вихід країни зі складу ЄС без угоди з Брюсселем. За поправку проголосували 318 депутатів, 310 – висловилися проти. Також парламент ухвалив поправку, яка прибирає з тексту угоди поняття "бекстоп". Тобто можливість навіть тимчасового збереження митного режиму ЄС у Північній Ірландії.

Таке рішення вимагає нових переговорів з Європейським Союзом. У Брюсселі вже заявили, що угоду переглядати не будуть. Координатор Європарламенту по Brexit Гай Верхофстадт виключив перегляд угоди. За його словами, для того щоб переглянути досягнуті домовленості, необхідна згода всіх країн-членів ЄС.

Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував: "Угода про Brexit, якої Сполучене Королівство і Європейський Союз досягли в грудні, є і залишається найкращим можливим договором і не підлягає перегляду. Ми також хочемо отримати від Великої Британії гарантії неможливості виходу Лондона з ЄС без угоди. Жорсткий Brexit нікому не вигідний. Але з огляду на сьогоднішні події, ми маємо бути готові до цього".

Водночас прем'єр-міністр Об'єднаного Королівства Тереза Мей запевнила, що переконуватиме Брюссель піти на поступки та внести зміни до угоди.

"Сьогодні ви нарешті дали зрозуміти ваші вимоги. Тепер я бачу шлях, який приведе нас до того, що ми залишимо Євросоюз із угодою. Я намагатимуся отримати від Брюсселя гарантії щодо внесення юридично обов'язкових змін до угоди. Я говоритиму зі своїми колегами в ЄС, і хочу попередити – ці перемови не будуть легкими. Але єдність Палати громад надихає мене", – зазначила Мей.

Попередній матеріал
Українські військові на Донбасі ліквідували засідку: ворог зазнав значних втрат
Наступний матеріал
У Євросоюзі хочуть спростити візовий режим для короткострокових поїздок
Loading...

Мей презентувала "План Б" стосовно Brexit

Відмова від Brexit підірве довіру до демократії – Тереза Мей

У центрі Лондона відбулася акція проти агресії РФ

Білий дім попередив ЄС про посилення тиску через будівництво "Північного потоку" – ЗМІ

"Пріоритет, наданий Україні, значно зріс": головні заяви з першого дня форуму "Україна-Європа" в Польщі

Зарано прокинувся – і втратив голки: у Великій Британії в лісі знайшли незвичайну лису тваринку