5 канал

"Пріоритет, наданий Україні, значно зріс": головні заяви з першого дня форуму "Україна-Європа" в Польщі

Майбутні вибори до ЄС не мають вплинути на темпи євроінтеграції України, переконана європарламентарка Ребекка Гармс

В польському Жешуві стартував економічний форум "Україна-Європа". Окрім посилення співпраці з східноєвропейськими сусідами, європейці обговорюють агресивні дії Росії. Вони перешкоджають бізнесу і становлять небезпеку для всього регіону. На форумі працює кореспондент "5 каналу" Ірина Родіна.

На форум приїхало понад 800 гостей – з України, країн ЄС та США. Це політики, члени міжнародних організацій та інституцій ЄС.

Темою першого дня стали євроінтеграційні процеси. Зокрема, про допомогу Україні з боку її партнерів – Польщі та Литви. 2025 та 2027 року вони головуватимуть у ЄС. Для підтримки євроінтеграції України Литва має використовувати серйозні і чіткі стратегії. І починати потрібно вже зараз – переконаний член Литовського сейму Андрюс Кубілюс. Литва та Польща відкриють для України вікно можливостей. Однак усе інше – власне буде домашньою роботою для українців.

"Ми почали переговори з Україною і Польщею про це вікно можливостей. І ми повинні зробити все, що можемо, з метою затвердження в Європейському союзі точного плану дій щодо інтеграції України. Починати з маленьких кроків, а тоді шукати можливостей йти тим самим шляхом, яким ішли ми, і яким нині йдуть Балканські держави", – заявив член сейму та прем'єр-міністр Литви (1999-2000, 2008-2012) Андрюс Кубілюс.

У вступ України до ЄС зацікавлені і члени євроспільноти. Адже якщо цього не станеться, майбутнє союзу вирішуватимуть у Кремлі – переконана європарламентарка Ребекка Гармс. Майбутні вибори до ЄС не мають вплинути на темпи євроінтеграції України. Угоди про асоціацію – це позитивний крок. Однак вони не є фінальною точкою відносин. Ребекка Гармс закликає всіх тих, хто ставиться критично до євроінтеграційного процесу України, подумати про те, якою ціною та за яких умов українці обрали цей шлях.

"Я можу наголосити на тому, що ми налагодили все для продовження процесу євроінтеграції. Немає сумніву, що у Європейському союзі, особливо у Брюсселі, пріоритет, наданий Україні, є значно вищий, ніж рік, два чи три тому. І зараз дуже багато буде залежати від того, які процеси відбуватимуться в Україні. Наскільки я знаю Україну – я не можу повірити, що український електорат у цій ситуації буде голосувати проти того шляху, який вони обрали на Майдані, і який вони захищають від російської агресії. І це шлях в напрямку Європейського союзу", – заявила Гармс.

Під час 12 форуму "Європа-Україна" планують провести близько 40 панельних дискусій. Вони поділені на чотири теми – це економіка, міжнародна політика, євроінтеграція та реформи, а також суспільство. Окремою темою другого дня форуму стане агресія Росії проти України.

Попередній матеріал
Справа вбивства Героя Небесної Сотні: чому снайпер з "Омега" серед основних підозрюваних
Наступний матеріал
Піар-танці з зірками: чим запам'яталося останнє політичне шоу Тимошенко – "БлогПост"

Суд Польщі скасував "українську" поправку до закону про ІНП – як відреагував Дещиця

Лояльність до емігрантів, або хто та за що видав мерові Гданьська свідоцтво про політичну смерть

Україна та Польща спільно розробляють нову систему ППО

Голова МЗС Польщі: "Північний потік - 2" вбиває Україну

Продовження економічних санкцій ЄС проти Росії набуло чинності: щодо кого запровадили обмеження

На одній зі станцій метро в Києві встановили нові турнікети українського виробництва – фото