5 канал

Акценти "українського сніданку" в Давосі: головні заяви Президента України та присутніх кандидатів на пост

Організатори заходу запланували посадити кандидатів у президенти за один стіл, це майже вдалося

Втручання Росії у президентські вибори в Україні, загрози популізму та рух до Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу. Ці, а також інші теми – обговорювалися у швейцарському Давосі під час "Українського сніданку" в межах Всесвітнього економічного форуму. Крім Президента – були присутні й кандидати на посаду чільника країни. Про що говорили та на чому робили акцент – розповість Ірина Герасимова.

Традиційні зимові зустрічі в Давосі і традиційний "Український сніданок". Цьогоріч кожна страва мала політичний присмак. Адже головною темою події були майбутні президентські вибори в Україні. На сніданок зійшлися кандидати. Вони готові презентувати себе світові, але не готові дискутувати одне з одним. Принаймні тут, на майданчику у швейцарському Давосі.

"Я не буду витрачати час на дискусії з конкурентами, треба дискутувати з українцями", – висловився кандидат у президенти Анатолій Гриценко.

На оглядини українських кандидатів сходяться іноземні бізнесмени і політики. Колишній генсек НАТО спростовує свою підтримку кандидата Юлії Тимошенко. Напередодні, під час її висунення на з'їзді Батьківщини схвальні відгуки Расмуссена, записані на відео, демонстрували присутнім. У Давосі журналістам колишній НАТОвський високопосадовець зізнається – жодного з кандидатів не підтримує.

"Звісно, жодного не підтримую. Моє послання було до України. Я за реформи і поступ. Зокрема за шлях, який Україна обрала – до Євросоюзу і НАТО", – запевнив Андерс Фог Расмуссен.

Наближати Україну саме до НАТО і ЄС обіцяють присутні кандидати. Кожен з них переконує міжнародних партнерів, що гідний президентського крісла.

"Одного президентського терміну достатньо, щоб закласти правильні блоки: нульова толерантність до корупції, це силові правові органи, які захищають людину і не лізуть в економіку, це рівні можливості для конкуренції без жодної монополії", – переконує Анатолій Гриценко.

"Наша команда вистояла в протистоянні з системою корумпованою і прогнилою, ми ніде своє ім’я не скомпрометували і ми покажемо високий клас – як побудувати систему, де більше не будуть народжуватися корумповані міністри і депутати", – заявила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Організатори заходу запланували посадити кандидатів у президенти за один стіл. Це майже вдалося. Тимошенко і Гриценко сиділи навпроти, але за весь час одне з одним навіть не привіталися. Чинний президент взагалі вирішив не снідати на публіці. Прийшов насамкінець заходу – й одразу на сцену.

"Я бачу тут зареєстрованих кандидатів на посаду президента України, і це також дуже важлива частина дискусії, тому що всі вони мають унікальний досвід бути або прем'єр-міністром, або дуже відповідальним членом уряду. Кажуть, що мир в Україні просто там, за рогом. Просто достатньо постукати у двері Путіна, попросити миру і одразу його отримати. За рогом не мир, там агресор. Нам слід об'єднатися, щоб дати належну відповідь агресору", – наголосив Президент України.

Загроза від агресора не лише на українському сході – продовжує Порошенко. Росія щодня намагається втрутитися у внутрішні справи України, зокрема майбутні президентські вибори.

"Є величезна небезпека, що Росія, використовуючи досвід, який вона набула щодо втручання у вибори по всьому світу, буде намагатися зірвати вибори або дестабілізувати ситуацію", – розповів Порошенко.

Саме тому, за його словами, Україна зараз як ніколи потребує єдності і відповідальності.

Обіцяють не втручатися і застерігають інших від втручання в українські вибори міжнародні партнери Києва.

"Вибори в Україні – це шанс контролювати певні процеси. Ми не можемо обирати кандидата, це ваша справа. Але ми тут для того, щоб боротися за демократію, за майбутнє Європи", – заявив держсекретар США (2013 – 2017) Джон Керрі.

"Конкурентні вибори – це дуже цінно в тій ситуації, в якій перебуває Україна. Це дуже важливо і це свідчить про силу українського громадянського суспільства", – наголосила глава МЗС Канади Христя Фріланд.

Конкуренція може бути рекордною – прогнозують соціологи. Станом на четвер Центрвиборчком зареєстрував 13 кандидатів. Інші – серед них і чинний Президент України – документи ще готують.

Ірина Геращенко, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Портрет виборця": соціологи описали електорат основних кандидатів у президенти
Наступний матеріал
"Відвернеш голову – тебе можуть зарізати": бійці ООС про напружену ситуацію біля Новотошківського
Loading...

Як би черги не вийшло: екс-генсек НАТО Расмуссен також спростував свою підтримку Тимошенко

Кожна страва – з політичним присмаком: перші заяви з Українського сніданку в Давосі

Порошенко виходить до другого туру президентських виборів – соцдослідження

Рейтинг Порошенка відчутно зріс: результати загальнонаціонального опитування

Переписували дані з пенсійних посвідчень: у Житомирі від Юлії Тимошенко роздавали безкоштовні окуляри – відео

РФ найбільше боїться, що Україна дотримуватиметься Мінських угод – Порошенко