Польща Гданськ мігранти
Польща Гданськ мігранти Depositphotos

Лояльність до емігрантів, або хто та за що видав мерові Гданьська свідоцтво про політичну смерть

Публіцист Олександр Зінченко порівняв суспільні настрої в польському та українському суспільствах

"Рівень ненависті в польському суспільстві накручувався дуже серйозно, дуже довго і, на жаль, польське суспільство дуже легковажило цю ситуацію. В Україні немає такого рівня ненависті до інших людей, принаймні, це не проявляється в інтернеті, в коментарях. Зараз поступово українське суспільство травматизується через війну на Сході, але попри всі ці обставини ми абсолютно відрізняємося від того, що відбуваєтсья в Польщі". Про таке в ефірі "5 каналу" розказав історик, публіцист, заступник головного редактора сайту "Історична правда" Олександр Зінченко.

І саме на мерові Гданська "каналізувалася" ця ненависть. Відбувалася величезна кількість акцій застрашення. Зокрема, в червні 2017 року одна з ультраправих організацій за лібералізм та мультикультуралізм видала мерові Гданська свідоцтво політичної смерті. Зроблено це було після того, як Павел Адамович разом з іншими мерами підписав декларацію на підтримку мігрантів.

"Травми як українців, так і поляків пов'язані з історією 20 століття. Значна частина поляків до сьогоднішнього дня почувається найбільшою жертвою Другої Світової війни. І вони відповідно себе поводять", – зауважив історик.

І додав: "Жертва ніколи не винна і не готова брати відповідальність за свої дії. Це є і в українців. Просто в українців і в поляків це проявляється в різних сферах. В Україні мало хто з політиків намагається паразитувати на цих травмах. В Польщі ж історія – це один з ключових моментів політичної боротьби. 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Її немає, але вона працює": картка Тимошенко голосує без неї – "Чесно"
Наступний матеріал
Найбільша за 17 років: в Антарктиду вирушила українська експедиція – вперше з жінками
Loading...

Україна та Польща спільно розробляють нову систему ППО

Голова МЗС Польщі: "Північний потік - 2" вбиває Україну

Польща вирішила відкликати свого посла з України

"БлогПост": які зміни чекають на українсько-польські відносини

РФ фактично хоче анексувати Азовське море – Полторак

В колонії на Вінниччині загинув в'язень