Андрій Дещиця і Павел Адамович
Андрій Дещиця і Павел Адамович 5 канал

Убивство мера Гданська: Дещиця прокоментував злочин і розповів про конфронтацію всередині Польщі

14 січня серце Павла Адамовича не витримало і зупинилося – він помер у лікарні

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця прокоментував убивство мера Гданська Павла Адамовича і пояснив, чому це могло статися.

"Убивця Павла Адамовича (я це не можу стверджувати 100%, але, найімовірніше) – це психічно хвора людина. Тому тяжко охарактеризувати, які в нього були мотиви. Це встановить слідство і суд", – відповів спершу дипломат.

Водночас він визнав, що політична ситуація всередині Польщі нині лишається напруженою. 

"Звичайно, ситуація, що склалася, вчить нас тому, що мова ненависті і мова нетолерантності може призвести до створення такої атмосфери, що праворадикальні, радикальні, неврівноважені особи можуть вчиняти такі дії стосовно представників політичних партій, політичних лідерів, діячів самоврядування. На жаль, тут мала би спрацювати правоохоронна система і органи безпеки, які мали би швидко реагувати на такого роду заяви чи спроби критики політиків за їхні погляди", – вважає Дещиця. 

Ситуація загострюється ще й тим, що невдовзі у Польщі відбудуться парламентські вибори та вибори до Європарламенту. 

"Справді, (у Польщі – ред.) є таке протистояння між силами, які підтримують демократію, які підтримують ліберальні погляди, європейський вибір Польщі, вільне місто Гданськ, польську солідарність, солідарність Польщі з іншими країнами і тими силами, які критикують таку толерантність і політику. Що буде далі у внутрішній політиці Польщі – покажуть, звичайно, вибори. Вибори до парламенту мають відбутися восени, але також і вибори до Європейського парламенту, які відбуватимуться у Польщі в травні-, покажуть, чи Польща далі рухається у бік ЄС, чи вибирає якийсь свій, інший шлях", – зазначає посол України в Польщі.

Більше подробиць – у відео: 

Як інформував 5.UA, надвечір неділі, 13 січня, у Польщі під час благодійного концерту невідомий вибіг на сцену та вдарив мера Гданська ножем у груди. Внаслідок нападу Павел Адамович дістав рану серця та ушкодження органів черевної порожнини. Лікарі перелили йому 41-у порцію крові. Утім, 14 січня серце політика не витримало і зупинилося – він помер у лікарні. 

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Андрієм Дещицею на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Порошенко розповів про особливості куплених в Туреччини безпілотників