Віталій Гайдукевич
Віталій Гайдукевич 5 канал

"1921-й рік повертається" – Гайдукевич про результати першого туру президентських виборів і вирок Україні

Читайте по-русски
На думку журналіста, голосування показало, що населення хоче "халяви і видовищ"

Журналіст і телеведучий "5 каналу" Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у Facebook написав "післямову" до першого туру голосування, який відбувся вчора, 31 березня.  

"Під половину, якщо не більше, дорослого населення країни, виявилося саме населенням території, а не громадянами. Населенню байдужі питання мови, української пісні, книжки, історії, євроінтеграції, цивілізаційного вибору... Населенню перпендикулярна війна (вона не його), населення цілком комфортно підлаштується під малороса, як раніше підлаштувалося під гопніка. Населення хоче халяви і видовищ (бажано "на панятном язикє")", – наголосив Гайдукевич.

"Коли я кажу про два табори – "населення" і "громадян", то тут все до нудоти просто. Для одних людей важливі сенсові речі, для інших високі матерії – то чуже, бо їхні бажання приземлені. Так ось, у чомусь переконувати людей, які мають приземлені прагнення – безглуздо. Якщо в особи прагнення в площині задоволення споживацьких потреб і розваг... Таку особу переконувати, що мова важлива для самоідентифікації, – це так само абсурдно, як пітекантропу читати лекцію про пілотовані польоти на Марс".

"Тому найбільшою проблемою країни Україна є те, що громадян на цій території істотно менше, ніж населення. Самоідентифікація програє банальним потребам "простих людей". Найбільшими прорахунками влади (і президентської гілки, і законодавчої, і виконавчої) є не кепські друзі в оточенні, не спроби ситуативно домовитися, не корупція, а те, що за 28 років ніхто палець об палець не вдарив, щоб виховати громадянина. Громадянина не абстрактного, а саме цієї багатостраждальної країни, яка ніяк не може народитися по-справжньому", – написав він.

І резюмував, що на його думку коренем бід є втрачений гуманітарний вектор: "Комплексно – освіта, медіа, інформація, світогляд, контрпропаганда... І те, що велика кількість , здавалось би, розумного (бодай теоретично) люду, не вбачає в цьому проблеми – вирок.

1921 рік повертається".

Скрін_фб_Гайдукевич
Скрін_фб_Гайдукевич Facebook

 

Попередній матеріал
У Києві мікроавтобус провалився у величезну яму на дорозі – фото
Наступний матеріал
В Україні набув чинності закон, який тимчасово забороняє трансплантацію органів
Loading...

У ЦВК опрацювали більш як 97% протоколів (оновлено)

"Із пекла на вибори": стало відомо, чому Гіві, Моторола і Янукович-молодший є у списках виборців

Підрахунок голосів та порушення під час голосування: дані МВС та ЦВК – включення

Вибори-2019: Київ потрапив у першу трійку порушників

IP-адреси з РФ та Києва: Аваков повідомив, що хакери 2 доби активно атакують виборчу систему України

Фейкові новини і проблеми з видачею бюлетенів: які ще порушення зафіксували міжнародні спостерігачі на виборах (ОНОВЛЕНО)