focus.ua

IP-адреси з РФ та Києва: Аваков повідомив, що хакери 2 доби активно атакують виборчу систему України

  Читайте по-русски
  Інформаційна виборча система демонструє "адекватну" роботу і наразі немає підстав вважати, що система буде дискредитована

  В роботу виборчої системи України є спроби кібервтручання з деяких IP-адрес як з Києва, так і з Росії, проте спеціалісти їх відстежують і блокують. Про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

  "Ми моніторимо цю ситуацію останні дві доби дуже активно, бачимо спроби з деяких IP-адрес доступитися до нашої центральної виборчої системи – з IP-адрес із Російської Федерації, з IP-адрес у Києві, й тут спеціалісти ЦВК і наші спеціалісти дуже добре відпрацьовують захист, блокують ці адреси", – прокоментував він ситуацію із кіберзагрозами виборчій системі.

  Аваков запевнив, що інформаційна виборча система демонструє "адекватну" роботу і наразі немає підстав вважати, що система буде дискредитована.

  Своєю чергою, голова ЦВК Тетяна Сліпачук нагадала, що цього року представники кіберполіції увійшли до складу спеціальної робочої групи спільно з представниками Центрвиборчкому, СБУ і Держспецзв'язку, яка стоїть "на сторожі наших інформаційних ресурсів".

  Крім того, за словами Авакова, рівень безпеки на цих виборах був безпрецедентним.

  "135 тисяч співробітників МВС, всі ці люди прекрасно відпрацювали, і ми справді маємо безпрецедентний рівень безпеки, і забезпечення прав на цих виборах. Системних порушень на виборах ми не побачили", – зазначив Аваков.

  За його словами, превенція стала символом цієї виборчої кампанії, "завдяки якій ми змогли уникнути дуже багатьох негативних факторів — починаючи від сумнозвісних "сіток", у значній мірі які, я думаю, нам вдалося побороти, практично повна відсутність "каруселей" на цей раз, і багатьох інших чинників".

  Також міністр подякував громадянській мережі "ОПОРА" за співпрацю і допомогу.

  Попередній матеріал
  В Україні запрацював "електронний рецепт" – МОЗ
  Наступний матеріал
  "Із пекла на вибори": стало відомо, чому Гіві, Моторола і Янукович-молодший є у списках виборців
  Loading...

  У Мін'юсті пояснили, чи треба повідомляти про зміну місця голосування перед 2-м туром

  Вистрибнув у вікно: голова ДВК на Київщині намагався завадити підписанню протоколу

  У ЦВК опрацювали більш як 97% протоколів (оновлено)

  У Миколаєві на одній з ОВК люди в черзі з ночі – сплять на підвіконнях і мішках з бюлетенями

  Без фальсифікацій і підкупів, але з безладом у комісіях – висновок КВУ щодо виборів

  Порушень менше, ніж у 2014 році – Айвазовська про хід президентських виборів